O.S.T.R. uderzył w Kubę Wojewódzkiego. Kim był ojciec dziennikarza?

O.S.T.R. to jedna z największych ikon polskiej sceny hip-hopowej, ale rzadko udziela się w mediach. Ostanio udzielił głośnego wywiadu w podcaście Żuranlisty, który trwał aż trzy godziny. W trakcie rozmowy temat zszedł na Kubę Wojewódzkiego, o którym raper nie ma zbyt pochlebnego zdania. Wyjawił powody, dlaczego nie ma zamiaru pojawić się w jego programie i nie omieszkał wspomnieć o ojcu dziennikarza.

Adam Andrzej Ostrowski znany pod pseudonimem O.S.T.R. to pochodzący z Łodzi raper, który aktywnie działa od drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych. Na swoim koncie ma 20 albumów i jest także laureatem pięciu Fryderyków. Pomimo tego rzadko pojawia się w mediach i niechętnie udziela wywiadów. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Nie tylko głośna kłótnia z Majdanami, czyli Kuba Wojewódzki kontra inne gwiazdy

O.S.T.R. bez ogródek o Kubie Wojewódzkim i jego programie

Ostatnio zgodził się wziąć udział w podcaście Żurnalisty, w którym prowadzący oznajmił, że raper znalazł się na pierwszym miejscu niedawno powstałej listy najlepszych raperów w Polsce, którzy nie pojawili się w programie czy podcaście Kuby Wojewódzkiego. O.S.T.R. zdecydował się opowiedzieć, co jest powodem. Przede wszystkim nie podoba mu się styl prowadzenia programu oraz brak wpływu gościa na montaż odcinka ze swoim udziałem:

Ponieważ jest wiele rzeczy, które nas różni. Nie szydzę dowcipem ze swoich gości, którzy przychodzą do mnie do domu. I też nie chciałbym, żeby ktoś ze mnie szydził, jeśli ja przychodzę do niego.

Okazało się, że powodów do niechęci jest jednak więcej. Raper podkreślił, że przede wszystkim w jego rodzinnym domu wyznawano inne wartości: 

Jestem z domu, który był stricte solidarnościowy i wolnościowy, Kuba niestety ma przeszłość trochę bardziej socjalistyczną. Nie mógłbym tego zrobić swoim rodzicom, ponieważ członkowie mojej rodziny mieli problem z jego tatą i jego zajęciem, które uprawiał, wręcz byli skazani przez daną osobę.

Ojciec Wojewódzkiego za czasów PRL był prokuratorem KC PZPR. Rodzice dziennikarza już nie żyją, a on nigdy nie wypowiedział się publicznie na temat ich działalności w poprzednim ustroju. W sieci także nie można znaleźć zbyt wielu informacji na temat ich kariery zawodowej.

Raper stwierdził także, że nie odpowiada mu konwencja tego, jak w programach Wojewódzkiego traktowany jest gość. "To jest konwencja programu, gdzie ty przychodzisz pompować ego prowadzącego i wynosić go jako tę główną gwiazdę, zawsze taka była i tą gwiazdą nie jesteś ty" – podsumował O.S.T.R. Nie potrafił także dokładnie wskazać, ile razy był zapraszany do programu Kuby Wojewódzkiego, ale przyznał, że takie propozycje były i oferowano mu nawet gażę za wzięcie udziału w talk-show.

Więcej o: