Nie żyje 22-letni raper MoneySign Suede. Został zamordowany pod prysznicem

Nie żyje pochodzący z Los Angeles 22-letni raper MoneySign Suede. Artysta zginął tragicznie w więzieniu, gdzie został zasztyletowany pod prysznicem. Odsiadywał tam wyrok za nielegalne posiadanie broni.

Jak donosi "Los Angeles Times", MoneySign Suede, a właściwie Jaime Brugada Valdez zginął w wyniku dotkliwych obrażeń ciała zadanych przy pomocy noża. Informacje potwierdzili przedstawiciele zakładu karnego California Department of Corrections and Rehabilitation, mówiąc, że muzyka znaleziono nieprzytomnego pod prysznicem w stanie krytycznym. Wszystko wskazuje na to, że został tam napadnięty i zasztyletowany. Dla amerykańskiego dziennika wypowiedział się także adwokat muzyka Nicholas Rosenberg, który stwierdził, że nie był to pierwszy atak na jego klienta.

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

MoneySign Suede nie żyje. Miał 22 lata

Ponadto, jeden z więźniów osadzonych w tej samej placówce stwierdził, że do morderstwa doszło w części więzienia, w którym przebywają skazańcy bez specjalnych potrzeb dotyczących m.in. ochrony. Amerykańskie media zastanawiają się, dlaczego MoneySign Suede przebywał akurat w tamtym miejscu i nie mógł liczyć na dodatkową ochronę. Zwłaszcza, jeśli nie był to pierwszy przypadek ataku w jego stronę.

Raper miał meksykańskie korzenie i dopiero niedawno rozpoczął swoją karierę. W 2020 roku wypuścił debiutancki singiel "Back to The Bag", który zyskał w sieci ogromną popularność. Po sukcesie tej piosenki, zdecydował się wypuścić do niej teledysk, który obejrzało ponad 7 mln osób. Na swoim koncie ma także dwa albumy, które wydał w 2022 roku – "MoneySign Suede" oraz "Parkside Baby".

 

Hołd zmarłemu artyście oddali jego przyjaciele po fachu, tacy jak Fenix Flexin i Baby Stone Gorillas. Byli zaskoczeni całym zdarzeniem podobnie, jak jego oddani fani, którzy wcześniej walczyli o wyjście idola z więzienia. Teraz również opłakują go w sieci, wskazując na wyjątkowość rapera w kontekście tego, że jako Meksykaninowi udało mu się osiągnąć sukces w amerykańskim przemyśle muzycznym.

 
Więcej o: