Książę William ma już plan swojej koronacji? Chce wprowadzić zmiany

Raptem kilka dni temu odbyła się koronacja Karola III, a jego najstarszy syn podobno już rozmyśla nad tym, jak będzie wyglądać ceremonia, gdy to on zostanie królem. Książę William ma co do tego nietypowe plany. Jednej z tradycji nie chce podczas swojej uroczystości.

Brytyjska rodzina królewska od lat wzbudza wiele emocji, a działania jej członków są stale oceniane przez media. Ostatnio głośno było o trwającej kilka dni koronacji Karola III, który po śmierci Elżbiety II objął tron. W wydarzeniu istotną rolę odegrał książę William wraz z małżonką, księżną Kate, który po śmierci ojca przejmie pełnioną przez niego funkcję.

Zobacz wideo Przejazd króla Karola i royalsów przez Trafalgar Square

Karol III oficjalnie objął tron. Jego następca już planuje swoją koronację?

Choć świat jeszcze nie ochłonął po koronacji Karola III, to już teraz media obiegła informacja dotycząca rzekomych planów księcia Williama, gdy zajmie miejsce ojca na tronie. Wbrew obowiązującej od wieków tradycji, ma on zamiar wykluczyć z ceremonii jeden z tradycyjnych elementów. Książę Walii podobno nie chce, by obywatele składali hołd i przysięgali wierność królowi. Przyrzeczenie uważa za staroświeckie i niezgodne z jego ideą unowocześnienia monarchii. — Nie ma mowy, aby poszedł tą drogą — zdradziła "The Sunday Times" osoba z otoczenia Royalsów.

 

Książę William ma nietypowe plany dotyczące koronacji? Następca tronu sprzeciwia się tradycji

Jako najstarszy syn króla Karola III i przyszły następca tronu, książę William pełnił wyjątkową funkcję podczas koronacji ojca. Jak informuje "Daily Mail", choć ceni on sobie tradycję i przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje, to gdy sam zajmie miejsce na tronie, chce dostosować swój urząd do obecnych czasów.

On naprawdę myśli nad tym, co zrobić, aby jego koronacja była bardziej odpowiednia dla kolejnych pokoleń. Ma na względzie fakt, że za 20 lat, lub kiedykolwiek jego czas nadejdzie, koronacja może być jednocześnie nowoczesna, ale również jednocząca dla narodu i Commonwealthu

— poinformował portal. Książę William planuje sprawować władzę w sposób nowoczesny i tak również ma wyglądać jego koronacja. Decyzja kandydata na tron jest podyktowana reakcją społeczeństwa na dezaprobatę, z jaką spotkało się wezwanie Brytyjczyków do złożenia przysięgi. Uważa on, że monarchia musi iść z duchem czasu i dostosowywać się do dynamicznych zmian, jakie zachodzą na świecie.

Więcej o: