Wiemy, gdzie stanie największe kino plenerowe w Polsce. Kinomani mogą już zacierać ręce!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a już lada moment wystartuje największe kino plenerowe w Polsce! Mieszcząca się w Pałacu Kultury i Nauki Kinoteka zaprasza mieszkańców, jak i wszystkich odwiedzających stolicę pod swoje wrota na 46 pokazów filmowych na świeżym powietrzu. Repertuar jest niezwykle bogaty i został podzielony na kilka sekcji. Znajdziemy tam zarówno najnowsze hity filmowe ("John Wick 4", "Wieloryb", "W Trójkącie"), głośne tytuły sprzed lat ("Seksmisja", "Laleczka Chucky"), jak i ambitne kino festiwalowe ("Film balkonowy", "Simona").

Inauguracyjny pokaz "Kina zachodzącego słońca" odbędzie się już w niedzielę 21 maja o 21:30, podczas którego zostanie wyświetlony film "Lombard", który wygrał Grand Prix w ubiegłorocznym Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Produkcja opowiada o pracownikach największego lombardu w Polsce, którzy próbują ratować swój biznes, jednocześnie wspierając lokalną społeczność w poprzemysłowej dzielnicy Bytomia.

Więcej ciekawych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo "W trójkącie" - zabawna i refleksyjna produkcja [ZWIASTUN]

Największe kino plenerowe w Polsce stanie pod Pałacem Kultury

Kolejne pokazy rozpoczną się 30 maja i będą odbywać się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o 21:30 aż do 9 września. Repertuar został podzielony na kilka sekcji, takich jak "Najlepsze filmy sezonu", "Czwartkowe Chodzenie do kina", czy "Kultowe klasyki". Poza tym wyświetlane będą filmy, które mogliśmy zobaczyć na największych festiwalach filmowych w Polsce, takich jak: Millennium Docs Against Gravity, SPLAT!FilmFest, LGBT+ Film Festival, czy HER Docs Film Festival. Planowane są także inne pokazy specjalne.

Według organizatorów filmy będą wyświetlane na największym ekranie, jaki stanął podczas kina plenerowego w Polsce. Ponadto wszystkie produkcje będą pokazywane w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, a w przypadku niesprzyjającej aury wszystkie seanse zostaną wyświetlone w sali. Na zgłodniałych będą czekać "pałacowe zapiekanki", a udział we wszystkich projekcjach jest bezpłatny.

Można śmiało stwierdzić, że to nie lada gratka dla mieszkańców Warszawy, ale także dla turystów, którzy licznie odwiedzają stolicę w czasie wakacji, a zwłaszcza okolice Pałacu Kultury i Nauki. Kuratorami wydarzenia są Karolina Fornal, Michał Chabiera i Maria Majchrzak, a w informacji prasowej informują czym kierowali się przy selekcji tytułów:

W programie znalazło się zarówno ambitne kino środka, z którego znany jest repertuar Kinoteki, jak i największe hity festiwali. Z setek filmów pokazywanych przez nas w ciągu roku, wybraliśmy te, które dzięki niezwykłej formie i środkom ekspresji skłonią widzów do refleksji oraz długich dyskusji, ale też dostarczą rozrywki i wzruszeń.

Harmonogram projekcji:

Maj

  • 21/05 | Lombard | Millennium Docs Against Gravity
  • 30/05 | W trójkącie | Najlepsze filmy sezonu 

Czerwiec

  • 01/06 | Dzikie historie | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 03/06 | Tytuł ogłosimy wkrótce | Millennium Docs Against Gravity
  • 06/06 | Najgorszy człowiek na świecie | Najlepsze filmy sezonu
  • 08/06 | Sicario | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 10/06 | Tytuł ogłosimy wkrótce | Millennium Docs Against Gravity
  • 13/06 | C'mon C'mon | Najlepsze filmy sezonu
  • 15/06 | Na noże | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 17/06 | Podziały (La fracture) | Pokaz specjalny z okazji Parady równości
  • 20/06 | Szczęki | Kultowe Klasyki od SPLAT!FilmFest
  • 22/06 | Palm Springs | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 24/06 | Simona | Millennium Docs Against Gravity
  • 27/06 | Słoń | Najlepsze filmy sezonu
  • 29/06 | Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie | Czwartkowe Chodzenie do kina

Lipiec

  • 01/07 | Na rauszu | Najlepsze filmy sezonu
  • 04/07 | Powrót do przyszłości | Kultowe Klasyki od SPLAT!FilmFest
  • 06/07 | Wilk z Wall Street | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 08/07 | Parasite | Najlepsze filmy sezonu
  • 11/07 | Chora na siebie | Najlepsze filmy sezonu
  • 13/07 | Dżentelmeni | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 15/07 | A oni dalej grzeszą, dobry Boże! | Pokaz specjalny z marką L’Occitane
  • 18/07 | Terminator | Kultowe Klasyki od SPLAT!FilmFest
  • 20/07 | Miś | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 22/07 | Zimna wojna | Pokaz specjalny - urodziny PKiN
  • 25/07 | Seksmisja | Kultowe KOMEDIE PRL
  • 27/07 | La la land | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 29/07 | Titane | Najlepsze filmy sezonu

Sierpień

  • 01/08 | Film balkonowy | Millennium Docs Against Gravity
  • 03/08 | Sokół z masłem orzechowym | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 05/08 | John Wick 4 | Najlepsze filmy sezonu
  • 08/08 | Wilde. Historia pisarza | LGBT+ Film Festival
  • 10/08 | Niezniszczalni | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 12/08 | Wieloryb | Najlepsze filmy sezonu
  • 15/08 | Rocky | Kultowe Klasyki od SPLAT!FilmFest
  • 17/08 | Nie lubię poniedziałku | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 19/08 | Boscy | Pokaz specjalny z marką L’Occitane
  • 22/08 | Kawa i papierosy | Kultowe klasyki
  • 24/08 | Gra fortuny | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 26/08 | Aftersun | Najlepsze filmy sezonu
  • 29/08 | Tytuł ogłosimy wkrótce | Pokaz zapowiadający HER Docs Forum
  • 31/08 | Nieznośny ciężar wielkiego talentu | Czwartkowe Chodzenie do kina

Wrzesień

  • 02/09 | Lunana. Szkoła na końcu świata | Najlepsze filmy sezonu
  • 05/09 | Laleczka Chucky | Kultowe Klasyki od SPLAT!FilmFest
  • 07/09 | Jestem Bogiem | Czwartkowe Chodzenie do kina
  • 09/09 | FILM NIESPODZIANKA! 

Partnerami wydarzenia są: Partnerzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Grupa Chodzeń, Millennium Docs Against Gravity, L'Occitane, SPLAT!FilmFest, LGBT+ Film Festival, Kulturalna, HER Docs Fundacja, Ambasada Irlandii w Polsce, Instytut Francuski w Polsce, Goethe Institut Polska, M2 Films, Gutek Film, Nowe Horyzonty, Monolith, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Aurora Films, Kino Świat, Best Film.

Więcej o: