Milionerzy. Padło pytanie o znaną polską płytę, autor zwrócił się do fanów: najtrudniejsza zagadka!

"Milionerzy" nie stronią od pytań dotyczących muzyki, filmu, seriali, a nawet komiksów. Ogromna wiedza naukowa ze skomplikowanych dziedzin często nie wystarcza, żeby opuścić program z milionem na koncie. Przekonało się o tym już wielu uczestników programu.

"Milionerzy" to program, w którym rozległa wiedza uczestników ma ogromny wpływ na to, z jaką kwotą na koncie opuszczą studio. Jednak jak to bywa w teleturniejach, nawet gracze, którzy zaskakują znajomością historii, geografii czy nauk ścisłych, aby dojść do upragnionego pytania za milion, muszą mieć odrobinę szczęścia w losowaniu zagadnień. 

Milionerzy. Hubert Urbański zapytał o Ralpha Kaminskiego

W "Milionerach" od lat pojawiają się również pytania zahaczające o popkulturę. Kto śledzi zmagania graczy od lat, pamięta zapewne pierwsze pytanie za milion, które padło z ust Huberta Urbańskiego. W 2000 roku prowadzący zapytał o to, skąd pochodzi Conan Barbarzyńca, rok później milion można było wygrać, znając komiksy o Batmanie, w 2008 roku okazało się, że idąc do programu, warto znać mitologię Śródziemia, a 13 lat temu ostatnie pytanie Urbańskiego dotyczyło Czesława Mozila.

W odcinku 604 również pojawiło się pytanie muzyczne. Co prawda stawką nie był milion, jednak uczestnik szybko pożałował, że nie śledził ostatnio trendów. Hubert Urbański poprosił gracza, by ten dokończył zdanie: "'Bal u Rafała' wydał w 2022:"

Milionerzy. "Bal u Rafała" wydał w 2022? Poprawna odpowiedź

Wśród odpowiedzi pojawił się Ralph Kaminski, Rafał Brzozowski, Rafał Blechacz oraz Rafał Olbrychski. Uczestnik przyznał, że nie zna odpowiedzi na pytanie, jednak nie poddał się i zaczął eliminować mniej prawdopodobne odpowiedzi. Wreszcie zaznaczył odpowiedź "A" - Ralph Kaminski. Oczywiście była ona poprawna, a na koncie gracza pojawiło się 20 tysięcy złotych i możliwość dalszej gry.

O pytaniu dowiedział się sam wokalista, autor wspomnianej płyty. Udostępnił pytanie w swoich mediach społecznościowych, żartując, że było naprawdę trudne. 

Więcej o: