Nauczycielka pokazała dzieciom animację Disneya. Grozi jej za to więzienie

Jenna Barbee, nauczycielka szkoły podstawowej w hrabstwie Hernando pokazała uczniom piątej klasy kolorową animację Disneya z 2022 roku pod tytułem "Dziwny świat". Kobiecie grozi za to więzienie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakiś czas temu stan Floryda i Disney weszli na zupełnie nowy poziom konfliktu. Wszystko za sprawą jednej z lekcji, którą przeprowadziła z piątoklasistami Jenna Barbee. Nauczycielka - w ramach zajęć o Ziemi - postanowiła pokazać swoim uczniom animację Disneya pt. "Dziwny świat". Nie spodziewała się jednak konsekwencji, z którymi musi się teraz mierzyć. 

Zobacz wideo PopKultura odc.155

Więzienie za pokazanie dzieciom animacji Disneya?

Po lekcji z piątoklasistami, którą przeprowadziła nauczycielka szkoły podstawowej w hrabstwie Hernando, jedna z członkiń rady rodzicielskiej zgłosiła ją do stanowego wydziału edukacji. Rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie. Kobiecie grozi nawet kara pozbawienia wolności. - Powód zamieszania? "Dziwny świat" jest animacją Disneya, w której pojawia się postać młodego geja - podaje "Filmweb".

Tymczasem na Florydzie obowiązuje prawo, które potocznie nazywane jest przez mieszkańców "Don't Say Gay". Mimo że jest bardzo nieprecyzyjne i zawiera sporo niedopowiedzeń, przyjęło się, że zgodnie z nim nauczyciele nie mogą edukować swoich uczniów w kwestii tożsamości seksualnej i płci

 

Disney wyraża zastrzeżenia do prawa "Don't Say Gay"

Od dłuższego czasu relacje między koncernem a władzami stanowymi są wyjątkowo napięte. Na Florydzie znajduje się bowiem wielki park rozrywki i jedna z central Disneya, jednak wspomniane prawo "Don't Say Gay" budzi wiele zastrzeżeń ze strony koncernu i prowadzi do pogłębienia konfliktu. Spór o animację "Dziwny świat" jest kolejnym aspektem, który wzmacnia wzajemną niechęć obu stron względem siebie - mimo że Floryda korzysta na podatkach od Disneya, a koncern na ulgach podatkowych. 

Źródło: "Filmweb"

Więcej o: