To oficjalny koniec współdzielenia kont na Netfliksie. Nowy cennik już jest dostępny

Minęło kilka miesięcy od kiedy zapowiedziano wprowadzenie zmian w regulaminie platformy streamingowej Netflix. Współdzielenie konta nie będzie już możliwe. Teraz pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie, w którym wyjaśniono wszystkie najważniejsze kwestie.

Użytkowników Netfliksa czeka niemała rewolucja, a zakaz współdzielenia kont z osobami spoza gospodarstwa domowego, to nie jedyna niespodzianka, jaka czeka subskrybentów. Platforma ogłosiła oficjalne zmiany, które znacząco wpłyną na komfort korzystania z usług.

Zobacz wideo PopKultura odc.155

Zmiany na platformie Netflix. Ograniczenia będą dotyczyć współdzielenia konta

Wpis na blogu Netfliksa rozpoczyna komunikat, w którym wyjaśniono, że konto na platformie jest "przeznaczone dla subskrybenta oraz osób, które z nim mieszkają" – wiadomość o takiej treści będzie wysyłana do wszystkich użytkowników, którzy wbrew obowiązującemu regulaminowi udostępniają swoje konta. W związku z tą informacją wielu zaczęło zastanawiać się, jak nowa zasada wpłynie na korzystanie z serwisu np. podczas wyjazdu wakacyjnego. Okazuje się, że twórcy przewidzieli taką okoliczność. 

Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu, w domu, poza domem czy na urlopie 

— wytłumaczono we wpisie. 

Ukazał się oficjalny komunikat platformy Netflix. Współdzielenie konta będzie możliwe za dodatkową opłatą

Na czym polegają nowe opcje i jak z nich korzystać? Zarządzanie dostępem polega na przeanalizowaniu listy urządzeń, na których nastąpiło logowanie do konta, a następnie usunięcie tych, które są niepożądane, czyli nie powinny mieć dostępu do usług. W takim przypadku platforma zaleca również profilaktyczną zmianę hasła. Przeniesienie profilu polega na umożliwieniu osobom, które mają dostęp do konta, na przeniesienie swojego indywidualnego profilu do opłacanego przez siebie abonamentu.

Jeśli jednak subskrybent zechce udostępnić swoje konto osobie, która mieszka poza jego gospodarstwem domowym, to jest na to sposób. Za dodatkową opłatą 9,99 zł miesięcznie istnieje możliwość dodania dodatkowego użytkownika. Przypomnijmy, że Netflix oferuje trzy pakiety, których ceny wahają się pomiędzy 29 a 60 zł miesięcznie.

Więcej o: