Rodzinne więzi jak z "Mody na sukces". Grabowski ma znanego zięcia, a kuzyn Żaka był gwiazdą telewizji

W show-biznesie nie brakuje powiązań rodzinnych i skomplikowanych relacji. Okazuje się, że pokrewieństwo niektórych gwiazd budzi zaskoczenie. Wiedzieliście, kto jest kuzynem Cezarego Żaka?

W świecie polskich gwiazd nie brakuje rodzinnych klanów i powiązań. Dzieci często idą w ślady znanych rodziców, rodzeństwa decydują się na karierę w show-biznesie, a związki, małżeństwa i rozstania sprawiają, że "Moda na sukces" może tylko pozazdrościć. O powiązaniach rodziny Damięckich czy Englertów prawdopodobnie słyszała już większość. Niektóre relacje jednak wciąż potrafią zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Czarne lustro" [ZWIASTUN]

Cezary Żak i Tadeusz Drozda. Wychowywali się razem

Cezary Żak i Tadeusz Drozda są braćmi ciotecznymi. Ich matki były rodzonymi siostrami. – Moja rodzona mama zmarła wcześnie. Potem opiekowała się, tak można powiedzieć, nami mama Czarka. I to ona była moją mamą – opowiadał satyryk w jednym z wywiadów. Żak przez kilka lat występował zresztą u boku kuzyna w kabarecie "Drozda Show". Żoną Cezarego jest Katarzyna Żak, również aktorka, która u boku męża występowała w "Miodowych latach". Córka Tadeusza Drozdy również zajmuje się aktorstwem. Widzowie mogli ją ostatnio obejrzeć w filmie "Niebezpieczni dżentelmeni", w którym grała Zofię Nałkowską. Joanna Drozda pojawia się też w popularnych serialach, w serii "Dom nad rozlewiskiem" wystąpiła jako Elwira.

Olaf Lubaszenko i Katarzyna Groniec. Para doczekała się córki, która poszła w ślady rodziców

Historia rodziny Lubaszenków to dobry materiał na film, ale to inna kwestia. Edward Linde-Lubaszenko w wieku 18 lat dowiedział się, że mężczyzna, którego przez lata uważał za ojca, nie jest jego biologicznym ojcem. Aktor był czterokrotnie żonaty, a ze związku z Asją Łamtiuginą ma syna, Olafa, również aktora i reżysera. Pierwszą żoną Olafa Lubaszenki była Katarzyna Groniec, piosenkarka, która w latach 90. zasłynęła rolą Anki w musicalu "Metro". Para doczekała się córki Marianny, która poszła w ślady rodziców i powoli rozwija karierę w show-biznesie.

Andrzej Grabowski i Paweł Domagała. Muzyk może mówić do niego "tato"

Jaki związek mają Andrzej Grabowski i Paweł Domagała? Gwiazda "Świata według Kiepskich" z małżeństwa z aktorką Anną Tomaszewską ma dwie córki: Zuzannę i Katarzynę. Obie, śladem rodziców, postanowiły zająć się aktorstwem. Katarzyna Grabowska wystąpiła w takich produkcjach jak "Pitbull", "Diagnoza" czy "Zakochani po uszy". Zuzanna Grabowska jest z kolei aktorką warszawskiego Teatru na Woli. To jej mężem jest Paweł Domagała. To jednak nie koniec powiązań w rodzinie Grabowskich. Brat Andrzeja Grabowskiego, Mikołaj, jest reżyserem teatralnym, a jego żona, Iwona Bielska, w latach 80. była jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych aktorek filmowych i teatralnych.

Więcej o: