Setki skarg do KRRiT za program w TVP. "To kolejny sposób na wywarcie presji"

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło ponad 800 skarg w związku z programami, które ukazały się w TVP po Marszu Równości w Zielonej Górze. W prezentowanych materiałach osoby LGBT+ ukazywano bowiem jako "zagrożenie dla środowiska" i sytuowano w bezpośrednim sąsiedztwie z treściami o charakterze pedofilskim.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Fundacja Basta zachęca do dalszego wysyłania skarg do KRRiT w związku z audycją TVP, w której zaprezentowano relację z Marszu Równości w Zielonej Górze. - Pod petycją "Dość Szczucia" zebraliśmy już prawie 25 tys. podpisów. To nic innego, jak dowód na to, ile osób chce ukarania TVP za ich mowę nienawiści - powiedział Bart Staszewski, prezes zarządu Fundacji Basta cytowany przez "Wirtualne Media". 

Zobacz wideo Pełczyńska-Nałęcz: Telewizja rosyjska od telewizji polskiej się nie różną

"Zestawiono nas z informacjami o pedofilach"

10 czerwca w Zielonej Górze odbył się Marsz Równości pod hasłem: "Przywróćmy wiarę w miłość". Jak można się było spodziewać, materiał odnośnie tego wydarzenia szybko pojawił się na antenie TVP1 oraz TVP Info. Wiele kontrowersji wywołała relacja ukazana w wydaniu "Wiadomości". - Podczas tej audycji mówiono, że nasze środowisko "pod płaszczykiem walki o równość" deprawuje dzieci, jesteśmy ideologią, a na koniec zestawiono nas z informacjami o pedofilach grasujących w internecie - tłumaczył szef Fundacji Basta. Jest to organizacja, która od ponad roku monitoruje przekazy medialne, starając się zwalczać mowę nienawiści, między innymi poprzez dążenie do ukarania jej nadawców. 

W wystosowanej przez organizację skardze czytamy m.in.: "Pokojowa i radosna manifestacja została określona mianem »deprawacji dzieci«, jej uczestnicy pośrednio zostali nazwani »ideologią« i »zagrożeniem«, tworząc wrażenie, że stanowią oni niebezpieczeństwo dla najmłodszych. Najbardziej naganne jest jednak zestawienie materiału dotyczącego Marszu Równości ze statystykami dotyczącymi treści seksualnych kierowanych do najmłodszych w internecie". 

Do KRRiT napływa coraz więcej skarg - każdy może ją wysłać

Materiały, które ukazały się wówczas na antenie TVP1 oraz TVP Info nie przeszły bez echa, wywołując falę negatywnych komentarzy w Internecie. Na pisaniu samych komentarzy się jednak nie skończyło. Część osób postanowiła przystąpić do działania, tym samym do KRRiT napływa coraz więcej skarg w związku z prezentowanymi przez Telewizję Polską treściami.

Jak wyznał 22 czerwca Bart Staszewski w rozmowie z serwisem "Wirtualne Media", poprzez jego stronę wpłynęło 841 skarg na audycje TVP. - Każdy może wysłać skargę za pomocą naszej strony internetowej. Każda osoba może też dopisać własną treść i wiemy, że wielokrotnie tak się dzieje. To kolejny sposób na wywarcie presji na krajowym regulatorze, aby ukrócił szczucie, z którego słynie TVP - podsumował. 

Więcej o: