Ewa Gawryluk nie dostała roli przez... swój wiek. "Byłam za stara"

Ewa Gawryluk jest jedną z najsłynniejszych polskich aktorek. Mimo że wystąpiła w wielu produkcjach, widzowie znają ją przede wszystkim z serialu "Na Wspólnej". 55-letniej artystce trudno odmówić urody i talentu - tym trudniej uwierzyć w to, że niegdyś powodem nieotrzymania przez nią roli był... jej wiek.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ewa Gawryluk od ponad 20 lat występuje w serialu "Na Wspólnej", jednak miała już okazję zagrać w wielu innych produkcjach. Polska aktorka filmowa i teatralna od lat zachwyca widzów urodą i talentem. Jak się jednak okazuje, w jej karierze zawodowej zdarzały się sytuacje, które zdumiewają do dziś. 

Ewa Gawryluk nie otrzymała roli ze względu na swój wiek 

Mimo że Ewa Gawryluk od lat olśniewa widzów na ekranie, sama otwarcie przyznaje, że zawód ten jest niezwykle wymagający - zwłaszcza dla aktorek. Okazuje się bowiem, że często kobiety padają ofiarą dyskryminacji, najczęściej ze względu na swój wiek. Podobnej sytuacji niegdyś doświadczyła Gawryluk, starając się o rolę 25-letniej dziewczyny. Artystka sama miała wówczas 29 lat, jednak - jak twierdzi - wyglądała dużo młodziej. Spodziewała się zatem, że jej kandydatura zostanie zaakceptowana - niestety tak się nie stało. 

 

Aktorka mówi otwarcie o dyskryminacji ze względu na wiek 

- Dosyć wcześnie tego doświadczyłam. W wieku 29 lat byłam za stara na postać, która miała mieć 25 lat. W tym zawodzie jest szczególnie spotykane to, że zagląda nam się w dowody osobiste i według nich robi się casting - powiedziała gwiazda w wywiadzie dla cozatydzien.tvn.pl. Mimo że Gawryluk bardzo się tym przejęła, obecnie stara się podchodzić do tej kwestii z dystansem. Twierdzi bowiem, że starzenie dotyczy każdego z nas, jest w pełni naturalne i warton "po prostu się tym nie przejmować i iść po swoje". 

Więcej o: