Polsat skasował skecz z papugą. Co na to Kabaret Młodych Panów? "Na tym polega w Polsce wolność słowa" [TYLKO U NAS]

Kabaret Młodych Panów na koniec wakacji jednym skeczem oburzył połowę Polski i zachwycił drugą. Żart z gadającą i przeklinającą papugą zniknął jednak z mediów Polsatu, który transmitował wydarzenie. Co na to Kabaret? Mamy komentarz.

Skecz z papugą Kabaretu Młodych Panów żył w mediach społecznościowych Polsatu krótko - "Sklep Zoologiczny" skasowano zaledwie kilka dni po występie grupy w Kielcach. Zapytaliśmy, co sądzą o takim działaniu jego twórcy.

Zobacz wideo Red Lipstick Monster o popularnych hasłach i trendach. "Można je sobie wsadzić w d**ę"

Skecz z papugą Kabaretu Młodych Panów czeka na wypikanie

Niecenzuralny skecz z przeklinającą papugą w wykonaniu Kabaretu Młodych Panów zakończył wakacje w kieleckim amfiteatrze ponad tydzień temu. Choć był to tylko jeden z wielu występów w czasie Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej, to o nim zrobiło się najgłośniej dzięki transmisji na żywo w telewizji Polsat. Widzowie w całej Polsce usłyszeli nie tylko klasyczne "j***ć PiS", ale również "Ziobro, ty k***o j****a". Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaczęły spływać skargi od widzów, a Polsat usunął nagrania ze skeczem ze swoich mediów społecznościowych.

Skontaktowaliśmy się z kabareciarzami, którzy skomentowali zamieszanie naokoło skeczu i jego odbiór:

To jest decyzja Telewizji Polsat, która realizowała program i ma 100 procent praw do materiału. Cały szum, który powstał wokół skeczu świadczy tylko o tym, że temat jest prawdziwy i ukazuje realia społeczeństwa oraz walki, jaka toczy się w nim - odpowiedziała menedżerka PR Kabaretu Młodych Panów, Olga Polny.
Naszego PR Menedżera jedynie poinformowano, że skecz wróci w formie ocenzurowanej. Skoro skecz jeszcze nie wrócił na social media stacji, znaczy to tylko tyle, że widocznie nie ma jeszcze takich dźwięków, by zagłuszyć papugę - podsumowano.

Kabaret Młodych Panów dość gorzko podsumowuje też aferę, jaką wywołały słowa papugi: "W Polsce wolność słowa polega na tym, ze pewne rzeczy wolno, a pewnych nie wolno powiedzieć." Sam skecz można też zobaczyć w czasie występów grupy na żywo.

Polsat "jedynie transmitował"

Kabaret Młodych Panów występował na kieleckiej scenie, ale to na Polsat spływają do KRRiT skargi. Stacja jednak odcina się od afery, twierdząc, że nie była organizatorem imprezy, a jedynie ją transmitowała. W rozmowie z "Press" rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk stwierdził, że stacja za nic nie odpowiada: "Telewizja Polsat nie była organizatorem tej imprezy, więc co oczywiste nie odpowiadamy za jej organizację, program itd. Jedynie transmitowaliśmy wydarzenie, które było realizowane "na żywo" - podsumował.

Więcej o: