Aktorka Magdalena C. z zarzutem za reklamowanie alkoholu. Grozi jej sroga kara

Aktorka Magdalena C. z zarzutami za reklamowanie alkoholu w mediach społecznościowych. To pokłosie całej serii zawiadomień złożonych do prokuratury przez Jana Śpiewaka. Jak informuje PAP, aktorce może grozić sroga grzywna.

Jan Śpiewak od kilku miesięcy prowadzi batalię przeciwko łamiącym prawo osobom publicznym, które w mediach społecznościowych reklamują alkohol. Złożył serię zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na kilkanaście znanych osób - aktorów, celebrytów, przedsiębiorców, byłych polityków i dziennikarzy. Właśnie odniósł kolejny częściowy sukces w swojej krucjacie: jak informuje PAP, aktorce Magdalenie C. postawiono zarzuty.

Zobacz wideo Sprawdzamy stosunek jakości do ceny w restauracji Kuby Wojewódzkiego

PAP: Aktorka Magdalena C. z zarzutami

Serwis Wirtualne Media potwierdził w rozmowie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie, że aktorka ma przedstawione zarzuty:

W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook - powiedział Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
 

Gdyby doszło do skazania aktorki za reklamowanie alkoholu wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, byłby to kolejny sukces Jana Śpiewaka. W maju tego roku informowano, że dzięki jego zgłoszeniu udało się skazać Janusza Palikota i Kubę Wojewódzkiego. Jak informował Śpiewak w mediach społecznościowych, to dla niego wcale nie koniec kąsania celebrytów, bowiem "Palikot po otrzymaniu zarzutów zamieścił w sieci około stu kolejnych nielegalnych reklam" - napisał aktywista.

Aktorce Magdalenie C. grozi grzywna od 10 tysięcy to pół miliona złotych. Zgodnie z wyrokiem z maja 2023 roku, Palikot miał zapłacić 80 tysięcy złotych, Wojewódzki - 70 tysięcy. Do tego obarczono ich opłatami za koszta sądowe. O wysokości grzywny informował wówczas "Super Express".

Więcej o: