Niegdyś "13 posterunek" bawił widzów do łez. Jak po latach zmienili się aktorzy?

Perypetie policjantów ze słynnego "13 posterunku" lata temu bawiły miliony widzów do łez. Mimo że premiera serialu przypadła na 1997 rok, niektórzy wciąż z nostalgią powracają do starych odcinków; stwarza to bowiem iluzję, jakby czas się zatrzymał. Tymczasem biegnie on nieubłagalnie - niektórych aktorów potraktował jednak wyjątkowo łaskawie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W gwiazdorskiej obsadzie "13 posterunku" wystąpili m.in. Aleksandra Woźniak, Cezary Pazura, Piotr Zelt, Marek Perepeczko i Agnieszka Włodarczyk. Aktorzy i ich komediowy talent przyczynili się do powstania dzieła, które dziś można okrzyknąć mianem kultowego. Jak zmienili się po latach i czym obecnie się zajmują?

Zobacz wideo Cezary Pazura wprowadził dzieciom ograniczenia. "Dwie godziny"

Czarek i Kasia - na zawsze razem

Lata temu Czarek i Kasia z "13 posterunku" byli jedną z najsłynniejszych par w Polsce, a widzowie przed telewizorami kibicowali rozwojowi ich relacji. Okazuje się jednak, że po zakończeniu serialu aktorzy obrali różne ścieżki życiowe. Aleksandra Woźniak, która wystąpiła w roli charyzmatycznej, jasnowłosej policjantki, na dobre rzuciła aktorstwo i zajęła się czymś zupełnie innym. Skłonił ją do tego między innymi... strach przed lataniem. Niegdyś Woźniak w programie "Dzień Dobry TVN" wyznała, że obawiała się podróży samolotem już w czasie kupowania biletów.

- Gehenna. Poszłam na terapię. Pomogła mi nie tylko przezwyciężyć lęk, ale zafascynowałam się tym. Chciałam to zgłębić i tak się zaczęło. Nie myślałam, że będę łączyć z tym swoje życie - wyjawiła. A jednak tak się stało. Obecnie dawna Kasia z "13 posterunku" prowadzi Pracownię Psyche - zajmuje się terapią i organizuje warsztaty rozwojowe. Bez wahania przyznaje również, że nie żałuje porzucenia aktorstwa. - Jestem przekonana, że dobrze zrobiłam, bo psychologia jest czymś tak niesamowitym, że mnie to pochłonęło. To nie był dylemat. Dla mnie było to oczywiste - przyznała Aleksandra Woźniak. 

Jak potoczyły się losy innych aktorów?

Wydaje się, że aktorzy "13 posterunku" po zakończeniu emisji serialu obrali zupełnie różne ścieżki życiowe. Cezary Pazura wciąż zajmuje się aktorstwem; znany jest jako mistrz kabaretu i komedii. Prowadzi również swój kanał na YouTube, który cieszy się sporą popularnością. Arkadiusz Jakubik ma swój zespół rockowy, Pawła Burczyka można było zobaczyć m.in. w "Listach do M. 4". Z kolei Dorota Chotecka-Pazura jest kojarzona przez widzów jako Więcławska z "Rancza". Niektórych odtwórców głównych ról niestety już z nami nie ma - mowa o komendancie Władysławie Słoiku, w którego rolę wcielił się Marek Perepeczko. 

Więcej o: