Chase & Status zagrają na Burn Selector Festivalu

Pod jednym z koncertowych teledysków Chase & Status fan napisał: ?Publiczność nie musi się ruszać - bas robi to za nich?. Będziemy mieli okazję sprawdzić to osobiście, bo duet wystąpi na tegorocznym Burn Selector Festivalu.

Już wcześniej firma Alter Art. poinformowała, że w Krakowie wystąpią: anonimowy Stay+, mistrz syntezatorowych bangerów Redinho, sztokholmskie trio Niki & The Dove, znany z reklamy popularnych telefonów didżej Totally Enormous Extinct Dinosaurs i zakochany w muzyce The Prodigy londyński zespół Hadouken! Teraz dołączyli do nich Saul Milton (Chase) i Will Kennard (Status).

"Na scenie elektronicznej dekada to wieczność, Chase & Status są więc na niej od zawsze. Wydaje się, że właśnie nadchodzi ich moment chwały, kiedy to dołączą do wąskiego grona zespołów grających elektronikę i otrzymujących status (!) hedlinerów największych festiwali. Wystarczy spojrzeć na fragmenty ubiegłorocznych koncertów Chase & Status z Glastonbury czy T in The Park, by zrozumieć, że dzieli ich krok od popularności The Chemical Brothers czy The Prodigy.

 

Zresztą ci ostatni są wręcz mecenasami londyńskiego duetu - dwa lata temu zaprosili ich na organizowany przez siebie festiwal Warriors Dance dając możliwość występu przed ponad 100 tysięczną publicznością, by w tym roku wspólnie zamykać pierwszy dzień festiwalu Download. Ten występ jest obecnie jednym z najbardziej komentowanych wyborów festiwalowych nadchodzącego lata, gdyż Download to festiwal rockowo-metalowo, a Chase & Status sklasyfikowani są na nim wyżej niż np. Machine Head. Jak poradzą sobie Chase & Status przed nową publicznością, okaże się już po występie zespołu na Burn Selector Festival 2012!" - czytamy w zapowiedzi koncertu.

Przypomnijmy, że festiwal odbędzie się w dniach 1-2 czerwca na krakowskich Błoniach. Bilety można kupić na w sklepie internetowym organizatora - agencji Alter Art - oraz na www.ticketpro.pl. Ceny biletów: karnet 2-dniowy - 200 zł, bilet 1-dniowy - 135 zł.

Więcej o: