Noel Gallagher, Łąki Łan i Three Days Grace zagrają na Orange Warsaw Festival

Legendarny Noel Gallagher, twórca zespołu Oasis, już 12 czerwca wystąpi na Orange Warsaw Festival razem ze swoim nowym zespołem: Noel Gallagher's High Flying Birds. Tego samego dnia po raz pierwszy w Polsce zagra kanadyjska formacja rockowa Three Days Grace. Do line-upu dołącza również Łąki Łan, który rozbuja publiczność na Torze Wyścigów Konnych Służewiec dzień później.

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się od 12 do 14 czerwca na Torze

Wyścigów Konnych Służewiec, a w tym czasie na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Wśród nich znaleźli się zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści.

Ikona brytyjskiej muzyki rockowej i czwórka z Kanady

Noel Gallagher's High Flying Birds to zespół będący równocześnie pseudonimem artystycznym Noela Gallaghera, byłego gitarzysty grupy Oasis. Gallagher, po odejściu z Oasis w 2009 roku, postanowił rozpocząć solową karierę i w czerwcu 2011 roku ukazał się jego debiutancki singiel - The Death of You and Me. Zapowiadał on pierwsze solowe wydawnictwo artysty - wydany w październiku 2011 roku album Noel Gallagher's High Flying Birds. Album został pozytywnie przyjęty i od razu znalazł się na szczycie brytyjskiej listy UK Albums Chart.

Wydawnictwo przyniosło artyście również nagrodę magazynu NME w kategorii Godlike Genius oraz nominację do BRIT Awards w kategorii British Male Solo Artist. Na marzec 2015 roku zaplanowana jest premiera drugiego studyjnego krążka artysty, nazwanego Chasing Yesterday. Album promowany jest singlami In the Heart of the Moment oraz Ballad of the Mighty I.

 

Three Days Grace to czteroosobowy zespół składający się z Matta Walsta (wokal), Neila

Sendersona (bębny, pianino, chórki), Brada Walsta (gitara basowa) oraz Barry'ego Stocka

(gitara). Zespół ma rekordową liczbę singli, które znalazły się na szczycie listy radia Active Rock, więcej niż jakikolwiek inny zespół w historii oraz sprzedał ponad 6 milionów albumów w Stanach Zjednoczonych. W 2007 roku otrzymali tytuły Rock Artist of the Year oraz Modern Rock/Alternative Artist of the Year od magazynu Billboard. Ich ostatni album Transit of Venus znalazł się na pierwszym miejscu listy Hard Rock Chart oraz w Top 5 listy Billboard Top 200. Został również nominowany do Juno Awards w kategorii Best Rock Album of the Year a single Chalk Outline, The High Road oraz Misery Loves My Company znalazły się na pierwszych miejscach list radiowych. Wydanie ich nadchodzącego albumu, Human, zaplanowane jest na 31 marca 2015 roku.

Energetyczny Łąki Łan i...

Łąki Łan to zespół, który zrodził się na Jam Sessions w warszawskich klubach. Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy wielu festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision i Montreux Jazz Festival.

 

Dotychczas ogłoszeni wykonawcy Orange Warsaw Festival 2015 to oprócz tych trzech formacji: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Bastille, Paloma Faith, Parkway Drive, Papa Roach, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Wolf Alice, Sheppard, Kamp! oraz

Kadebostany.

W sprzedaży są zarówno karnety jak i bilety jednodniowe. Bieżące informacje na temat Orange Warsaw Festival 2015 znajdują się na stronie festiwalu oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Więcej o: