Męskie Granie 2015. Smolik, Fisz, Mela Koteluk... Skład orkiestry Męskiego Grania ogłoszony!

Będą w Krakowie, Wrocławiu i Chorzowie. Pojawią się w Poznaniu, Warszawie oraz - tradycyjnie - w Żywcu. Kto? Męskie Granie Orkiestra. W jej składzie znaleźli się m.in. Smolik, Mela Koteluk, Fisz i Krzysztof "Zalef" Zalewski.

Ogólnopolska trasa Męskiego Grania, sponsorowana przez markę Żywiec, już na stałe zagościła w kalendarzu miejskich wydarzeń koncertowych w Polsce.

Startuje po raz szósty, jak zwykle w towarzystwie artystów reprezentujących różne pokolenia i style. Lokalizacje, w których odbędą się koncerty, jak zapowiadają twórcy, będą stanowiły jakość samą w sobie.

- Poprzez lokalizacje koncertów, dobór artystów, których twórczość inspiruje miasto, trasa koncertowa Męskiego Grania staje się nieodłączną częścią współczesnej tkanki miasta i zjawiskiem kultury w najlepszym muzycznym wydaniu - twierdzą osoby odpowiedzialne za to, jak dzisiaj wygląda i rozbrzmiewa Męskie Granie.

Innymi słowy: chodzi przede wszystkim o wsparcie rodzimej kultury i promocję polskich muzyków.

Miasta oraz daty:

Kraków, 27 czerwca

 

Wrocław, 11 lipca

 

Chorzów, 25 lipca

 

Poznań, 1 sierpnia

 

Warszawa, 15 sierpnia

 

Żywiec, 29 sierpnia

Skład Męskie Granie Orkiestra:

SMOLIK - elektronika, klawisze, komputery, aranżacje

 

Michał FOX Król - elektronika, moog

 

Kuba Galiński - elektronika, MPC

 

Krzysztof ZALEF Zalewski - wokal + gitara

 

Tomek Organek - wokal + gitara

 

Fisz - wokal

 

Mela Koteluk - wokal

Formacji towarzyszyć będzie sześcioosobowa sekcja dęta: Jacek Namysłowski, Łukasz Korybalski, Tomasz Duda. Nie zabraknie też gości.

Więcej o: