Przed wojną wszyscy kochali "La Palomę". Warszawskie Combo Taneczne zagra wam ją na żywo

Skoro powitanie lata, to wiadomo, że Wianki nad Wisłą. Stołeczna impreza cieszy się sporą popularnością, co nie oznacza, że w jej obszernym programie nie znajdzie się kilka perełek. Choćby dla fanów muzyki - w programie koncerty Rebeki, Maleńczuka, Grubsona, The Charlatans i retro potańcówka z przedwojennymi przebojami.

W programie dziesiątki atrakcji - na wodzie, w powietrzu i na ziemi. Będzie spektakularna parada latawców, pokaz lotniczy Orlików, rejsy flisackimi łodziami, zespołowe malowanie żagli, warsztaty kreatywnego recyklingu. Można będzie spróbować słodkich kupałek, posłuchać przedwojennych szlagierów, zatańczyć sztajerka i pożartować używając warszawskiej gwary. A na koniec podzielić wrażeniami z bliskimi wysyłając do nich pocztówkę za pośrednictwem poczty rzecznej.

Znakiem rozpoznawczym Wianków nad Wisłą od lat są wieczorne koncerty na Podzamczu. W ubiegłym roku Stołeczna Estrada po raz pierwszy zaprosiła warszawiaków do wspólnej zabawy także w ciągu dnia podczas Pikniku Świętojańskiego. Sukces tego wydarzenia sprawił, że w tym roku odbędzie się ponownie, a atrakcji będzie więcej. W programie trzy strefy zabawy: Wisło Wianki, Eko Wianki i Retro Wianki. Nas najbardziej interesuje ta ostatnia.

Retro potańcówka z Jankiem Młynarskim

Organizatorzy zapowiadają zabawę w starym stylu - pełną wspomnień i sentymentów. Retro klimat przywoła muzyczna scena, na której zagra m.in. Warszawskie Combo Taneczne i Janek Młynarski oraz Kapela Praska.

Wszystko zacznie się równo o godz. 16. Wtedy działalność zainauguruje Retro Scena. Wystąpią na niej tradycyjne zespoły z Urzecza. Będzie wspólne tańczenie fokstrota, polki z nogi i sztajerka z Kapelą Praską. Do świata dawnej Warszawy zabierze widzów specjalista od gwary Przemysław Śmiech. Janek Młynarski oraz Warszawskie Combo Taneczne zaaranżują retro potańcówkę. Usłyszymy przeboje, które przed wojną kochali mieszkańcy stolicy jak "La Paloma" czy "W Saskim Ogrodzie".

 

Szarlatani na finał

Kilka godzin później - o 20 - ruszy scena główna. Wystąpią na niej: Rebeka, Maciej Maleńczuk i Psychodancing, The Charlatans, Grubson oraz specjalny jubileuszowy koncert "Dekady Estrady". Poza tym wydarzeniem wieczoru będzie widowisko świetlne, które będą mogli stworzyć wszyscy uczestnicy wieczoru dzięki specjalnej bezpłatnej aplikacji na smartfony.

Zgodnie z tradycją Wianki nad Wisłą zakończy o północy spektakularny pokaz pirotechniczny.

 

Więcej na temat Wianków nad Wisłą w Warszawie znajdziecie TUTAJ >>

Więcej o: