Męskie Granie 2015. Sześć godzin muzycznej uczty tym razem we Wrocławiu

11 lipca odbędzie się drugi koncert tegorocznej trasy Męskiego Grania, sponsorowanej przez markę Żywiec. Na wrocławskiej Pergoli zagrają: Ten Typ Mes, Maria Peszek, L.U.C REFlekcje, Lech Janerka, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek oraz zespół Męskie Granie Orkiestra. Gościnnie wystąpią ikony polskiej sceny muzycznej: Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak. Czego można się spodziewać?

Na scenie Męskiego Grania spotykają się artyści, którzy nie tylko reprezentują różne gatunki muzyczne, ale też często skrajne pokolenia. Te sceniczne kolaboracje i niezwykłe interpretacje odkrywają przed fanami muzyki całkiem nowe oblicza artystów.

Prawdziwa fuzja dźwięków

We Wrocławiu z L.U.C.kiem gościnnie wystąpią ikony polskiej piosenki, które od czterech dekad z niesłabnącą popularnością występują na scenie: Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak. Ich dorobek to wielka część muzycznej historii Polski, a ponadczasowe utwory weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na scenie spotkają się z 33-letnim artystą, który tworzy na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Ostatni album studyjny L.UC.ka "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" to album konceptualny, opowieść artysty ujęta w jedenaście utworów zarejestrowanych z wykorzystaniem archiwalnych nagrań z repertuaru polskich artystów sprzed lat, m.in.. Haliny Frąckowiak i Krystyny Prońko. Właśnie z tym repertuarem zobaczymy L.U.C.a na trasie Męskie Granie 2015.

Ten Typ Mes po raz pierwszy zaprezentuje swój rap w towarzystwie live bandu i zmieni reguły dotychczasowej gry. Zespół stanowią muzycy, którzy stali na większości scen w kraju. Na czele zespołu stanął Michał "Fox" Król, jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej. Ten Typ Mes wystąpi też w duecie z Arturem Rojkiem, którego również zobaczymy na wrocławskiej scenie.

Janerka zagra u siebie

Sobotni koncert nie mógłby się odbyć bez Lecha Janerki - symbolu wrocławskiej sceny muzycznej. Fanów ostrego brzmienia z pewnością nie zawiedzie bezkompromisowa Maria Peszek, a muzyczne style mieszać będzie Fish Emade Tworzywo.

Na zakończenie "Armaty" z singla szóstej edycji Męskiego Grania odpali Męskie Granie Orkiestra w składzie: Andrzej Smolik, Fisz, Mela Koteluk, ORGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński. Na wrocławskiej scenie towarzyszyć im będzie Maria Peszek.

 

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl.

Stwórz własną zwrotkę singla "Armaty", którą zaśpiewają artyści Męskiego Grania >>

Tego lata Męskie Granie oprócz Wrocławia zagra jeszcze następujących miastach:

 

Chorzów, Rosarium/Park Śląski - 25 lipca

 

Poznań, Malta/Polana Harcerza - 1 sierpnia

 

Warszawa, Fort Bema - 15 sierpnia

 

Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem - 29 sierpnia

Więcej o: