"Poziom energii na scenie niczym w wulkanie". Męskie Granie zabrzmiało we Wrocławiu

Drugi koncert trasy Męskie Granie 2015 to przystanek we Wrocławiu. Przed publicznością zaprezentowali się: Ten Typ Mes, Maria Peszek, L.U.C REFlekcje, Lech Janerka, Fisz Emade Tworzywo, Artur Rojek oraz zespół Męskie Granie Orkiestra. Gościnnie wraz z L.U.C wystąpiły ikony polskiej sceny muzycznej: Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak.

Męskie Granie to nie jest koncert jednorodny stylistycznie, a to już wyklucza muzyczną nudę. Można też odnieść wrażenie, że nie tylko dla publiczności, ale i dla artystów, koncert ten jest szczególny - poziom energii na scenie zbliża się czasami do tego, który panuje w średniej wielkości czynnym wulkanie - relacjonuje wrocławski koncert Robert Zieliński z Gazeta.pl.

Męskie Granie zagrało. Warto było czekać cały rok [RELACJA]>>

Męskie Granie to scena, na której spotykają się najbardziej utalentowani polscy artyści, chętnie łączący odmienne style i formy ekspresji. Zgromadzonych na Pergoli gości porwał już pierwszy wykonawca - Ten Typ Mes, który po raz pierwszy zaprezentował swój rap w towarzystwie live bandu. Następnie na scenie stanął L.U.C. - podczas występu towarzyszyły ikony polskiej piosenki: Krystyna Prońko i Halina Frąckowak. Po raz kolejny na scenie Męskiego Grania potwierdziło się, że zderzenia, nie tylko różnych gatunków, ale także pokoleń muzycznych za każdym razem elektryzują zgormadzoną publiczność.

Fenomenalnie zaprezentowała się Maria Peszek, która udowodniła, że jest prawdziwym wulkanem energii. Razem z publicznością wykonała utwory "Sorry Polsko" oraz "Moje Miasto". Wrocławski koncert nie mógłby się odbyć bez Lecha Janerki - symbolu wrocławskiej sceny muzycznej. Wierna publiczność żywiołowo wspierała swojego idola przez cały jego koncert. Następnie zaprezentowali się z materiałem ze swojej ostatniej płyty "Mamut" Fisz Emade Tworzywo. Na "Pergoli" czas przez chwilę zwolnił podczas fenomenalnych utworów "Pył" i Ślady".

Lech Janerka: Skapcaniałem. W tym roku próbuję postawić się na nogi >>

Na koniec zagrała supergrupa stworzona przez Andrzeja Smolika specjalnie na tegoroczną, szóstą już trasę koncertową. Zespół w składzie Fisz, Mela Koteluk, ORGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński to grono niezwykłych artystów, którzy połączyli swoje siły i wykonali kultowe utwory polskiej sceny muzycznej takie jak: "Spalam się", "Jestem sam" czy "Zaopiekuj się mną". Nie mogło oczywiście zabraknąć tegorocznego singla Męskiego Grania, czyli utworu "Armaty", którym na zakończenie artyści porwali całą zgromadzoną publiczność. Kolejne zaskakujące muzyczne kolaboracje 25 lipca w Chorzowie.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl. Bilety do nabycia na www.MeskieGranie.pl i www.ebilet.pl, a tego lata Męskie Granie Orkiestra i innych artystów będzie można usłyszeć jeszcze w: Chorzowie - 25 lipca, Poznaniu - 1 sierpnia, Warszawie - 15 sierpnia i Żywcu - 29 sierpnia.

Stwórz własną zwrotkę singla "Armaty", którą zaśpiewają artyści Męskiego Grania >>

Więcej o: