Jarocin Festiwal 2015 - wybierasz się? To musisz wiedzieć

Na jarocińskiej scenie pojawi się w tym roku blisko 40 wykonawców z czterech państw świata. Wśród gwiazd, które zagrają podczas festiwalu, znaleźli się m.in.: Peter Hook z Joy Divison, The Kooks, VooVoo, Lao Che, My Riot, Budzy i Trupia Czaszka, Acid Drinkers, KSU oraz Organek.

Teren festiwalu

Tegoroczny Jarocin Festiwal będzie odbywał się na terenie położonym przy ulicy Maratońskiej w Jarocinie. Główne wejście na pole festiwalowe zlokalizowane będzie przy tej właśnie ulicy. Teren wydarzenia będzie udostępniany dla uczestników festiwalu na pół godziny przed pierwszą imprezą każdego dnia, zamykany pół godziny po ostatnim wydarzeniu.

Kasy festiwalowe

Zakup biletów oraz karnetów będzie możliwy w dniach trwania festiwalu w wyznaczonym punkcie. Kasy będą czynne od czwartku, 16 lipca. Każdego dnia kasy będą otwierane o godzinie 10:00 i będą prowadziły sprzedaż "wejściówek" do końca dnia festiwalowego. Bilety oraz karnety będzie też można kupować poprzez stronę www.ebilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Punkt informacyjny

W bezpośrednim sąsiedztwie kas biletowych oraz punktu wydawania opasek zostanie zlokalizowany punkt informacyjny, czynny przez cały okres trwania festiwalu, codziennie w godzinach od 10:00 do końca dnia festiwalowego.

Wymiana biletów na opaski

Bilety jednodniowe oraz karnety podlegają wymianie na opaski. Punkt wymiany biletów oraz karnetów na obowiązkowe opaski zostanie zlokalizowany w pobliżu kas biletowych. Opaski będą uprawniały do pobytu na polu festiwalowym, jak również swobodnego opuszczania i powrotu na teren wydarzenia. Punkt wydawania opasek będzie czynny przez cały okres trwania festiwalu.

Uwaga! Z opaski może korzystać tylko jedna osoba. Uszkodzenie, zerwanie lub zgubienie opaski spowoduje utratę prawa do przebywania na terenie festiwalowym.

Strefa dla dzieci

Festiwalowicze korzystający z oferty pola namiotowego, którzy planują przyjechać do Jarocina wraz ze swoimi pociechami, będą mogli powierzyć je profesjonalnej opiece na obszarze strefy dla dzieci, zlokalizowanej na terenie miasteczka namiotowego Jarocin Festiwal 2015. Strefa zostanie uruchomiona 16 lipca o godz. 12:00 i będzie czynna we wszystkie dni festiwalowe w godzinach od 12:00 do 22:00. W ramach inicjatywy dzieciom gości miasteczka namiotowego zostanie zapewniona: opieka przez nauczyciela wychowania przedszkolnego, gry i zabawy muzyczno-ruchowe, spacery po terenie festiwalowym, zajęcia plastyczne, napoje oraz kino z bajkami.

Parking

W bezpośrednim sąsiedztwie pola namiotowego będzie znajdował się strzeżony oraz monitorowany parking festiwalowy, oferujący 2 tysiące miejsc parkingowych dla zainteresowanych uczestników wydarzenia. Ceny za parking: 20 zł do 10 godzin, 30 zł - 1 doba, 40 zł - dwie doby, 50 zł - trzy doby oraz 60 zł - cztery doby.

Pole namiotowe i strefa dla camperów

Pole namiotowe Jarocin Festiwal 2015 zostanie uruchomione 16 lipca (godz. 12:00) i pozostanie do dyspozycji gości aż do 20 lipca (godz. 12:00). Cena za łączny pobyt w okresie 17 - 20 lipca to 45 zł/os, natomiast nocleg w dniach 16 - 20 lipca będzie kosztował 50 zł/os. Warunkiem pobytu w miasteczku festiwalowym jest zakup karnetu lub biletu jednodniowego na tegoroczny Jarocin Festiwal.

Na obszarze pola namiotowego znajdować się będą m.in.: strzeżony przez całą dobę depozyt festiwalu, punkt ładowania telefonów, monitorowany parking dla camperów oraz funkcjonująca przez cały okres trwania "Jarocina" strefa gastronomiczna. Koszt miejsca dla camperów - 45 zł za dobę oraz 120 zł za cały pobyt.

Stoiska

Na obszarze festiwalu funkcjonować będzie strefa stoisk, oferujących liczne gadżety związane z festiwalem i nie tylko. Uczestnicy festiwalu będą mogli nabyć tu m.in. oficjalne koszulki festiwalowe, płyty CD, liczne wydawnictwa książkowe, biżuterię, przedmioty ze stali, monopody, rękodzieło, książki tematyczne wydawnictwa IN Rock/Vesper, torby, naszyjniki, poduszki, naszywki, odzież w klimacie rocka oraz wiele innych gadżetów.

Gastronomia

Na obszarze festiwalu funkcjonować będą dwie strefy gastronomiczne. Główna strefa zostanie zlokalizowana na polu festiwalowym i będzie czynna w godzinach 13:00 - 01:00. Festiwalowicze będą mogli tam zakupić ciepłe posiłki (m.in. kiełbaski z grilla, karkówki z grilla, ziemniaki z tzataziki i kiełbasą, naleśniki z warzywami, pierogi ruskie czy pizzę) oraz napoje (piwo, pepsi, woda mineralna, kawa, herbata, Red Bull). Druga strefa gastronomiczna zostanie uruchomiona w formie sklepiku, na terenie pola namiotowego. Obiekt oferował będzie napoje (piwo, woda mineralna, herbata, kawa, Red Bull), produkty spożywcze (pieczywo, zupki instant, wędliny, konserwy turystyczne, owoce, słodycze) oraz produkty przemysłowe (mydło, szampon, pasta do zębów, materiały opatrunkowe).

Punkt medyczny

Nad zdrowiem wszystkich gości będzie czuwał profesjonalny zespół medyczny składający się z lekarzy oraz ratowników, rezydujących w stacjonarnym punkcie medycznym. Lekarze będą mieli do dyspozycji dwa ambulanse oraz nowoczesny quad ratowniczy, umożliwiający błyskawiczne dotarcie do osoby wymagającej interwencji medycznej.

Namiot Rock Radia

W pobliżu głównej sceny festiwalowej zostanie zlokalizowany namiot Rock Radia, patrona medialnego wydarzenia, skąd redakcja nadawać będzie na żywo relacje z tegorocznego festiwalu w Jarocinie.

Podest dla niepełnosprawnych

W pobliżu stanowiska mikserskiego FOH znajdować się będzie specjalny podest dla osób niepełnosprawnych na wózkach, umożliwiający swobodne obserwowanie wydarzeń na Dużej Scenie. Osoby niepełnosprawne będą wchodzić na teren festiwalu poprzez główną bramę.

Czego nie można wnosić na teren festiwalu?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych w tym również napojów, kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach oraz banerów.

Aparaty fotograficzne

Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych.

Bankomaty

W pobliżu terenu festiwalowego znajdują się bankomaty: sieci BZ WBK (ul. Do Zdroju 3) oraz PKO BP (os. Kościuszki 4).

Sklepy spożywcze

W okolicy ulicy Maratońskiej zlokalizowane są sklepy: GS Samopomoc Chłopska (ul. Do Zdroju 21), Grosik (ul. Gorzeńskiego) oraz Dino (ul. Świętego Ducha 30). Sklepik z najbardziej potrzebnymi artykułami zarówno spożywczymi jak i chemicznymi będzie znajdował się również na polu namiotowym.

Stacje benzynowe

Najbliżej miejsca festiwalu znajdują się stacje benzynowe: Orlen przy ul. Poznańskiej 28 a oraz Galon przy ulicy Św. Ducha 120.

Więcej o: