Przystanek Woodstock zagra po raz 21. Jurek Owsiak zdradza, kto wystąpi na scenie

Przystanek Woodstock - największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych - rozpocznie się 30 lipca. Podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak zapowiedział, że uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. muzyki z lat 60. w wykonaniu Ani Rusowicz i brazylijskiego zespołu metalowego Eminence.

Trzy sceny, na których będzie można usłyszeć prawie 70 wykonawców z Polski i wielu innych krajów. W projekcie zatytułowanym "Flower Power", muzykę lat 60. przypomną m.in. Ania Rusowicz, Natalia Przybysz, Dawid Podsiadło, Organek i Tymon Tymański. W trakcie trwania festiwalu zaprezentują się także m.in. Coma, Voo Voo, lekko zapomniany raper Shaggy, Kamil Bednarek, Domowe Melodie, Big Day, Mrozu, Curly Heads, Mela Koteluk, Muchy i Lemon.

W sobotę na małej scenie zagra zespół Roan. - To jest fenomen, zespół, który rozpoczął granie Wielkiej Orkiestry 23 lata temu i nagle ma wielką, ogromną popularność w Chinach. Ja w to nie wierzyłem, ale jak mi pokazali, że w Chinach na lotnisku wszystkie tablice, jak oni lądują, są w języku polskim: "Witamy zespól Roan", to myślałem, że w Los Angeles zrobili jakąś animację. Potem zobaczyłem jednak pełną chińską szalejącą salę - mówił podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak. Ciekawym doświadczeniem może być także występ brazylijskiego zespołu metalowego Eminence, który zagra na Małej Scenie Przystanku Woodstock.

Przystanek Woodstock to nie tylko koncerty

Owsiak zapowiedział także aż 600 różnych zdarzeń w ramach Akademii Sztuk Przepięknych (w zeszłym roku było ich dwa razy mniej). Pojawią się m.in. Kasia Kowalska, Tymon Tymański, dr Irena Eris, psycholog Maria Rotkiel czy alpinistka Anna Czerwińska. Po raz drugi uczestnicy Przystanku Woodstock będą mogli obejrzeć także spektakl teatralny, w wykonaniu twórców z Teatru 6. Piętro. Koncerty zagrają Urszula, Julia Marcel oraz jazzmani z Markiem Napiórkowskim na czele.

Tradycyjnie już na Przystanku Woodstock pojawią się przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych. Wśród nich - Monar i Górnośląskie Stowarzyszenie Familia, która przygotowują ważne informacje pomagające walczyć z dopalaczami. W piątek pod dużą sceną Greenpeace chce zebrać 5 tysięcy osób, które stworzą ludzki obraz. - Wyślemy dobrą energię Polsce, Europie, światu! Wspólnie ułożymy obraz symbolizujący naszą dbałość o planetę. Całe wydarzenie sfotografujemy i sfilmujemy z lotu ptaka - zapowiadają organizatorzy na stronie internetowej.

Zapis wideo z konferencji prasowej z udziałem Jurka Owsiaka można obejrzeć tutaj:

 

21. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Festiwal jest organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako podziękowanie za styczniowy Finał WOŚP.

Więcej o: