Olsztyn Green Festival. Znamy wszystkich artystów, którzy zagrają na "zielonej" imprezie

Muzyka, edukacja i rekreacja - tak w trzech słowach można opisać Olsztyn Green Festival, który odbędzie się już w sierpniu po raz drugi. Na scenie podczas tej ekologicznej imprezy pojawi się wielu artystów, zagrają m.in. Maria Peszek, Fisz Emade Tworzywo, Pablopavo i Ludziki, Julia Marcell, Anita Lipnicka, Kamp!, Curly Heads, Skubas i Natalia Przybysz. Organizatorzy ogłosili właśnie nazwiska pozostałych muzyków.

Olsztyn Green Festiwal ma na celu szerzenie wiedzy o ekologii i zdrowym stylu życia, ale innym ważnym elementem tej "zielonej" imprezy jest spotkanie z fantastycznymi artystami. W stolicy Warmii i Mazur w ciągu dwóch dni trwania festiwalu (14-15 sierpnia) na dwóch scenach wystąpią również: Patrycja Markowska, Chłopcy Kontra Basia, Warszawskie Combo Taneczne, Natalia Nykiel, Magda Navarrete & Marcin Wyrostek, Laura Palmer Cover Story, Patrick The Pan, Peter And Jacob oraz Sister Wood.

Dla każdego... muzyczna różnorodność

Patrycję Markowską można nazwać weteranką polskiej sceny muzycznej. Jej muzyka zgrabnie łączy w sobie rockowe oraz popowe melodie.

Warszawskie Combo Taneczne to zespół założony w 2009 roku przez Janka Młynarskiego, syna Wojciecha Młynarskiego. Członkami grupy są znakomicie wykształceni muzycy. Siedmioosobowa grupa wykonuje utwory popularne w przedwojennej Warszawie.

Natalia Nykiel pochodzi z Mrągowa. Jest laureatką odbywających się w Olsztynie Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" 2012. Była w finale talent show "The Voice of Poland".

Laura Palmer Cover Story jest zespołem, w którego skład wchodzą same panie. Wykonują utwory m.in. Manaamu czy Spice Girls. Wykonywane piosenki nie są jednak wierną kopią oryginalnych wersji.

Sister Wood to międzynarodowe trio, w którego skład wchodzą siostry Sarah i Rachel Wood oraz znany polskiej publiczności, perkusista wspomagający Zakopover czy Nosowską - Łukasz Moskal. Ich debiutancki album "Language Barriers" został nominowany został do Fryderyka 2015 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.

Peter and Jacob to duet z południowej Polski. Piotra Szumlasa oraz Jakuba Zaborskiego muzycznie połączył internet. Wspólnie wzięli udział w piątej edycji popularnego programu "Must Be The Music - Tylko Muzyka" i wygrali go.

Magdalena Navarrete jest człowiekiem, a raczej kobietą, orkiestrą kursującą między Polską a Irlandią. Marcin Wyrostek to natomiast czołowy w kraju akordeonista, zwycięzca drugiej edycji show "Mam Talent".

Patrick The Pan to przede wszystkim Piotr Madej, który swoją debiutancką "Something of an End" płytę nagrał sam, zaśpiewał na nim sam i sam go skomponował w swoim pokoju w Krakowie. Obecnie wraz z zespołem ma już na swoim koncie występ na zeszłorocznym OFF Festival i tegorocznym Opener Festival.

Chłopcy kontra Basia to zespół założony jako duet w 2009 roku. Obecnie zespół składa się z czterech osób. Grupa wykonuje muzykę etno-jazzową, a wśród swoich inspiracji wymienia polską muzykę tradycyjną.

Nie tylko do słuchania

Organizatorzy Olsztyn Green Festiwal przygotowali również wiele atrakcji, które propoagują ekologię i zdrowy styl życia. "Palce lizać" zaprasza na wspólne piknikowanie, "Eko dziecko" zachęca najmłodszych do wzięcia udziału m.in. w zajęciach plastycznych i spotkaniu z Adamem Wajrakiem, a w "Sport zone/water zone" będzie można poćwiczyć choćby zumbę, albo polatać na flyboardzie. Chętne dzieciaki nauczą się natomiast podstaw flamenco od Magdy Navarrete.

W sprzedaży dostępne są karnety dwudniowe w cenie 40 zł, bilety jednodniowe w cenie 25 zł. Dla dzieci do 12 r. ż. wstęp będzie bezpłatny.

Bilety do nabycia w sieci sprzedaży eBilet.pl w Empikach oraz na terenie festiwalu podczas jego trwania. W dniu imprezy bilety w cenie 45 zł (karnet) i 30 zł (bilet jednodniowy).

Wszystkie informacje na temat wydarzenia, regulamin imprezy oraz szczegóły dotyczące biletów można znaleźć na stronie festiwalu lub na fanpage imprezy.

Więcej o: