Muzyka nie zna granic, barier i podziałów - udowadnia Męskie Granie w Chorzowie [ZDJĘCIA]

Chorzowski koncert trasy Męskie Granie 2015, której sponsorem jest marka Żywiec przeszedł do historii. W sobotę, 25 lipca w Parku Śląskim zagrali: The Dumplings, SMOLIK/KEV FOX, Natalia Przybysz, O.S.T.R., HEY, Artur Rojek oraz Męskie Granie Orkiestra z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, O.S.T.R, Tomka Lipińskiego i Miuosha.

Na scenie Męskiego Grania ponownie spotkali się artyści, którzy na co dzień poruszają się w skrajnie różnych muzycznych obszarach. Po raz kolejny udowodnili, że muzyka nie zna granic, barier i podziałów. Oprócz niecodziennych kolaboracji w wykonaniu m. in. Katarzyny Nosowskiej i Natalii Przybysz, Tomka Lipińskiego, Miuosha i O.S.T.R. organizatorzy znowu zaskoczyli zgromadzonych fanów muzyki. Na scenie Męskiego Grania zaprezentowała się Górnicza Orkiestra z KWK Knurów. Muzycy brawurowo wykonali single Męskiego Grania "Elektryczny" i "Armaty".

Tuż po nich na scenie królowały electro-popowe brzmienia duetu THE DUMPLINGS. Pochodzący z Zabrza duet Justyny Święs i Kuby Karaśto od chwili swojego debiutu w 2013 r. koncertuje nie tylko w całej Polsce, ale i na świecie. W Chorzowie zagrali w nowych aranżacjach utwory ze swojej debiutanckiej płyty "No Bad Days".

Kolejny duet występujący na scenie SMOLIK i KEV FOX wykonaniem singla "Run" zabrał słuchaczy w podróż w nieznane. Muzyka w ich wykonaniu to misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny i hipnotyzujący wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary i charakterystycznemu brzmieniu instrumentów, za które odpowiada SMOLIK.

Natalia Przybysz z utworami ze swojej najnowszej płyty "Prąd" dosłownie zelektryzowała zgromadzoną pod sceną publiczność, a koncert O.S.T.R. jak zawsze porwał nie tylko fanów rapu. W Parku Śląskim artysta zagrał również wspólnie z Męskie Granie Orkiestra wykonując "Spalam się".

Zespołu HEY nie trzeba było nikomu zapowiadać. Ikona polskiego rocka od ponad dwudziestu lat kształtuje muzyczny świat kolejnych pokoleń. Zaskakują prostotą i normalnością, która łączy się w nich z artystycznym mistrzostwem i znawstwem. Niespodzianką był występ Katarzyny Nosowskiej z Natalią Przybysz. Zespół HEY po raz kolejny pokazał, że nie ogranicza się do jednej konwencji i umiejętnie łączy rockowe rysy z inspirującymi artystów innymi gatunkami. Wokalistka HEY dołączyła również do występu Męskie Granie Orkiestra wykonując utwór "Jeśli wiesz co chce powiedzieć".

Tuż przed finałem koncertu na scenie pojawił się Artur Rojek z materiałem z płyty "Składam się z ciągłych powtórzeń". Osobiste i poetyckie teksty Rojka wypady bardzo szczególnie na chorzowskim koncercie, a publiczność nie opuściła swojego idola ani na chwilę i wspólnie z artystą odśpiewała utwór "Syreny".

Na zakończenie fani Męskiego Grania otrzymali prawdziwą ucztę muzyczną. Do Męskie Granie Orkiestra w składzie: SMOLIK, Fisz, Mela Koteluk, ORGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński dołączyli legenda polskiego rocka - Tomek Lipiński z utworem "Dziwny, dziwny" i młody raper i producent muzyczny - Miuosh, wykonujący "Piosenkę młodych wioślarzy". Nie mogło oczywiście zabraknąć tegorocznego hymnu Męskiego Grania, czyli utworu "Armaty", którym na zakończenie ORGANEK i Mela Koteluk porwali całą zgromadzoną publiczność. Trzeci koncert trasy za nami. Kolejne zaskakujące muzyczne kolaboracje już 1 sierpnia w Poznaniu.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl.

Bilety do nabycia na www.MeskieGranie.pl i www.ebilet.pl.

Tego lata Męskie Granie zagra jeszcze następujących miastach:

 

Poznań, Malta/Polana Harcerza - 1 sierpnia (uwaga, bilety wyprzedane!)

 

Warszawa, Fort Bema - 15 sierpnia

 

Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem - 29 sierpnia

Stwórz własną zwrotkę singla "Armaty", którą zaśpiewają artyści Męskiego Grania >>

Więcej informacji na temat trasy Męskie Granie 2015 w naszym serwisie specjalnym .

Więcej o: