Zapraszamy na SOFĘ. "Ale Cyrk!" w Witkacym już 6 i 7 kwietnia

Już w pierwszy weekend kwietnia SOFA, czyli warszawski festiwal artystyczny zorganizowany w całości przez uczniów.

LXIV Liceum Ogólnokształcące im. S. I. Witkiewicza przy ul. Elbląskiej 51 po raz kolejny organizuje jeden z największych festiwali licealnych w Warszawie. SOFA - Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny - to świetna okazja dla artystów, aby zaprezentowali się szerszej publiczności (na poprzedniej, VIII edycji, pojawiło się ponad 2000 osób), a dla młodych ludzi rewelacyjny sposób na spędzenie piątkowego wieczoru bądź sobotniego południa w gronie znajomych. Oczywiście mile widziani są nie tylko uczniowie Witkacego, lecz także cała młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym, również studenci.

Teatr, fotografia, malarstwo

Na SOFIE każdy znajdzie coś dla siebie, można przyjść posłuchać występów muzycznych, obejrzeć spektakl, czy zobaczyć wystawę fotograficzną, bądź malarską. Na gości czekać będzie również strefa relaksu z kawiarenką, gdzie można spokojnie usiąść, zjeść, pogada

Inicjatywa w całości uczniowska

Co wyróżnia SOFĘ, to fakt, że jest w całości organizowana przez uczniów. Licealiści sami wybierają temat, organizują jury, chodzą na wszystkie przesłuchania, a nawet budują scenę. Przez kilka miesięcy cała szkoła żyje nadchodzącym festiwalem i wszyscy angażują się w to przedsięwzięcie.

Ale cyrk!

SOFA to nie tylko pokaz umiejętności i zabawa, ale również konkurs. W każdej z czterech kategorii występy będzie oceniać odrębne jury, które wybierze najlepszych z najlepszych. Uczestnicy mają szansę wygrać nagrody, które z pewnością pomogą im rozwijać swoje pasje - sesje w studiu nagraniowym czy możliwość wystawienia swojego przedstawienia w teatrze Ochoty.

Co roku festiwal ma swoje motto - był już "Surrealizm", "Czar PRL-u", a w zeszłym roku szkoła zachwycała jako "Fabryka Słodyczy". Po wielu burzliwych dyskusjach ustalono, że IX edycja SOFY odbędzie się pod hasłem przewodnim "Ale cyrk!". Daje to ogromne pole do popisu sekcji dekoracyjnej, której zadaniem jest przemienić Liceum im. Witkiewicza w prawdziwy świat koloru, zabawy i śmiechu. Niech nikogo nie zdziwią magicy czy akrobaci zwisający nad głowami - na SOFIE wszystko jest możliwe!

Co, gdzie, kiedy?

Przygotowania do tegorocznej edycji trwają, są na bieżąco relacjonowane poprzez sofowe media społecznościowe - na Facebooku (SOFA Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny i wydarzenie SOFA 2018), na Instagramie (witkacysofa) oraz stronie internetowej. Tak jak zawsze, festiwal odbywa się w pierwszy weekend wiosny. Edycja IX przypada na 6 i 7 kwietnia i podzielona jest na dzień teatralny i muzyczny. W piątek od godziny 16.30 do 22.00 można będzie obejrzeć sztuki aktorskie, w sobotę między 14.30 a 22.00 odbędą się koncerty, a przez cały czas trwania festiwalu otwarta jest wystawa fotograficzna i malarska.