Pyrkon - Poznań znowu pełen fantastyki. Ile kosztują bilety? Gdzie się odbędzie? Kto przyjedzie?

Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się w tym roku w dniach od 26 do 28 kwietnia. Oczywiście w Poznaniu. Spotkają się na nim fani komiksów, gier planszowych, seriali, filmów, książek i cosplayu.
Zobacz wideo

Pyrkon to jedna z największych tego typu imprez w Europie - pojawiają się na niej tysiące fanów fantastyki. Można spotkać twórców komiksów, gier, seriali czy książek, posłuchać prelekcji na tematy związane z popkulturą. Także cospleyerzy, czyli osoby przebierające się za postaci znane z np. filmów czy gier, znajdą dla siebie miejsce. Konkurs kostiumowy Maskarada jest przeznaczony dla twórców fantastycznych przebrań - cosplayerów, a także tych, które tworzą kostiumy niezwiązane z żadnym tytułem, a wymyślone przez siebie.

Pyrkon - Poznań znowu pełen fantastyki

Podczas festiwalu coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, którzy dopiero odkrywają świat fantastyki, jak i długoletni fani. Będzie można pograć w gry planszowe, karciane i bitewne, a także komputerowe. Przewidziane są dyskusje i projekcje filmów i seriali, a także spotkania z autorami książek i komiksów.

Wśród gości festiwalu Pyrkon w tym roku znaleźli się m.in. autor cyklu "Na Zachód od Zachodu" “Na Zachód od Zachodu" Angus Watson, twórcy serialu "Miraculum: Biedronka i czarny kot", aktor Christopher Judge ("Gwiezdne wrota") czy pisarz Andrzej Pilipiuk.

Dziewiętnasta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon będzie miała miejsce w dniach 26-28 kwietnia i odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co ciekawe, każdy z uczestników Pyrkonu będzie mógł za darmo podróżować poznańską komunikacją miejską. Żeby skorzystać z darmowych przejazdów trzeba mieć przy sobie festiwalowy identyfikator.

Pyrkon - ile kosztują bilety?

Dzieci poniżej szóstego roku życia wchodzą na Pyrkon za darmo. Podobnie opiekunowie osób niepełnosprawnych. Ulgowe wejściówki można kupić dla dzieci od 6. do 12. roku życia.Reszta uczestników musi wydać od 20 do 119 złotych, w zależności od tego, ile i jakie dni zamierza spędzić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegółowe dane dotyczące cen biletów prezentują się następująco:  

Bilet zwykły 3-dniowy - 119 zł
Bilet zwykły 1-dniowy piątek - 49 zł
Bilet zwykły 1-dniowy sobota - 69 zł
Bilet zwykły 1-dniowy niedziela - 39 zł

Bilet ulgowy 1-dniowy piątek: 25 zł
Bilet ulgowy 1-dniowy sobota: 35 zł
Bilet ulgowy 1-dniowy niedziela: 20 zł

Każdy bilet kupiony w przedsprzedaży musi zostać wymieniony na identyfikator uczestnika w Holu Wschodnim. Kasy będą czynne w czwartek od  9:00 do 19:00, w piątek od 10:00 przez 24 godziny na dobę aż do 15:00 w niedzielę. Na teren Festiwalu będzie można wejść od godziny 10:00 w piątek.

Szczegóły i program festiwalu Pyrkon można znaleźć na stronie internetowej www.pyrkon.pl

Więcej o: