Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Co warto zobaczyć? Program wydarzenia

Już w najbliższy weekend, w nocy z piątku na sobotę, odbędzie się Noc Muzeów 2019 w Krakowie. Tej nocy zwiedzający będą mogli odwiedzić kilkadziesiąt galerii, muzeów i instytucji kulturalnych. Co warto zobaczyć podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Krakowie? Jakie atrakcje zostały zapisane w programie wydarzenia?
Zobacz wideo

Noc Muzeów w Krakowie to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych w stolicy Małopolski. W tym roku w czasie nocnego zwiedzania uczestnicy tego wydarzenia będą mogli odwiedzić ponad 30 placówek kulturalnych. 

Noc Muzeów 2019 w Krakowie - co warto zobaczyć? Program wydarzenia

Jedną z instytucji, która bierze udział w Nocy Muzeów 2019 w Krakowie Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila". W tym miejscu zwiedzający będą mogli m.in. spróbować wojskowej grochówki, wziąć udział w warsztatach "Czworonożni żołnierze" oraz zobaczyć prezentację umundurowania i wyposażania wojskowego. Noc Muzeów w Muzeum AK rozpocznie się o godzinie 18:00.

17 maja w nocy otwarta będzie także Galeria Bunkier Sztuki, gdzie odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „W nocy twarzą ku niebu”, a także niezwykły, bo nocny kiermasz książek, który rozpocznie się o godzinie 18:00 i potrwa aż do godziny 1:00.

Do wydarzenia Noc Muzeów 2019 w Krakowie przyłączyło się także Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, gdzie można będzie zobaczyć trzy wystawy czasowe, ale także wziąć udział w warsztatach ikebany, furoshiki i origami, a także uczestniczyć w ceremonii herbacianej i Kimono Fashion Show.

W czasie Nocy Muzeów będzie można odwiedzić także Muzeum Nowej Huty, które w nocy z 17 na 18 maja umożliwi uczestnikom zwiedzanie zakamarków dawnego kina „Światowid” i przeprowadzi spacer ornitologiczny i botaniczny po Łąkach Nowohuckich.

Pełny program wydarzeń w każdej z instytucji biorącej udział w Nocy Muzeów 2019 w Krakowie można znaleźć na stronie internetowej pik.krakow.pl.

Więcej o: