Kuba Badach gwiazdą Kierski Festiwal

Lato, sielski klimat, dobre jedzenie oraz nietuzinkowi wykonawcy, jak co roku we wrześniu spotkamy się w Kiekrzu podczas Kierskiego Festiwalu.

Tegoroczna edycja Kierskiego Festiwalu zaplanowana została na jeden dzień, którym będzie niedziela, 20 września. Tego dnia możemy spodziewać się szeregu atrakcji zarówno dla młodych jak i starszych, miłośników muzyki oraz koni. Dla gości czekać będą punkty gastronomiczne, wystawy na świeżym powietrzu, zawody w woltyżerce oraz koncerty.

Rano tradycyjnie odbędą się zawody w woltyżerce sportowej. Podczas zawodów będzie można oglądać przedstawicieli klubów z różnych regionów kraju. Po zawodach na wszystkich czekać będę punkty gastronomiczne oraz stoiska z rękodziełem. Wieczorem natomiast odbędą się koncerty.

W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Kuba Badach. Wykonawca był wokalistą zespołu Poluzjanci, obecnie prowadzi karierę solową a także jest członkiem zespołu The Globetrotters. Badach w roku 2011 oraz 2012 został wybrany Wokalistą Roku dostając złotego Fryderyka. Repertuar koncertu obejmie utwory z płyty Kuba Badach „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”, która w roku 2013 zyskała status „Złotej Płyty”.

Na scenie zobaczymy również zespół Bibobit, który rozpoczął działalność kilkanaście lat temu, w swojej muzyce łączy różne gatunki i style muzyczne. W zeszłym roku Bibobit został laureatem konkursu Męskie Granie YOUNG, uczestniczył w 10 edycji trasy Męskie Granie.

Jak co roku wstęp na festiwal będzie bezpłatny, ilość miejsc zostanie jednak ograniczona. Ze względu na panującą w świecie epidemię koronawirusa wydarzenie zostanie dostosowane do panujących obostrzeń. Uczestnicy festiwalu będą zobowiązani do przestrzegania zasad zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk, zakrywania nosa i ust w miejscu dużego grupowania się osób, prosimy o zabranie ze sobą maseczek.

Zapraszamy serdecznie 20.09 do Stajni Kaliński, od godziny 17:00 rozpocznie się wpuszczanie uczestników koncertów.