XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Gdzie można zobaczyć transmisję koncertów?

2 października 2021 roku rozpoczął się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Należy on do najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Konkurs odbywa się co pięć lat w Warszawie i niedługo będzie obchodził swoją 100. rocznicę. Jego transmisję można śledzić w telewizji oraz internecie.

Początek Konkursu Chopinowskiego sięga do 1927 roku. To międzynarodowe wydarzenie stwarza ogromne możliwości dla młodych pianistów.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Gdzie można zobaczyć XVIII edycję Konkursu Chopinowskiego?

Jak podaje portal Interia Film, Konkurs Chopinowski jest transmitowany w czasie rzeczywistym na kanale TVP Kultura, a także na kanale streamingowym w internecie - TVP Kultura 2. Przesłuchania, zainteresowani mogą zobaczyć również na stronie Internetowej Chopin2020.pl, w aplikacji Chopin Competition oraz na platformie YouTube.

Billie Eilish Glastonbury 2022. Ogłoszono główną gwiazdę festiwalu. To Billie Eilish

Konkurs Chopinowski rozpoczął się 2 października i będzie trwał przez kolejne 19 dni - do 21 października. Przez ten czas, codziennie na kanale TVP Kultura będzie odbywało się Studio Konkursowe - otwierające oraz kończące transmisje konkursowych koncertów. Jego prowadzącymi są Agata Kwiecińska oraz Adam Rozlach.

Czym jest Konkurs Chopinowski?

Konkurs Chopinowski, a właściwie Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących gry na fortepianie. Został zainicjowany w roku 1927 przez polskiego kompozytora oraz pianistę - Jerzego Żurawlewa. Daje on możliwość zaprezentowania się młodym pianistom (studentom oraz uczniom szkół muzycznych) na międzynarodową skalę, co stwarza ogromne możliwości do ich muzycznego rozwoju oraz kariery.

Wojciech Smarzowski Wojciech Smarzowski o nowym 'Weselu': Może być zakazane w Polsce

Tego roku, odbywa się XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego, w której chęć udziału wyraziło ponad 500 pianistów, z których ostatecznie wyłoniono 87 uczestników (16 z nich to Polacy). Na wydarzeniu prezentowane są wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Przez czas jego trwania, Warszawa zamienia się w stolicę światowej pianistyki - jak głosi hasło Konkursu.

Więcej o: