XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Gdzie można zobaczyć transmisję koncertów?

2 października 2021 roku rozpoczął się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Należy on do najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Konkurs odbywa się co pięć lat w Warszawie i niedługo będzie obchodził swoją 100. rocznicę. Jego transmisję można śledzić w telewizji oraz internecie.

Początek Konkursu Chopinowskiego sięga do 1927 roku. To międzynarodowe wydarzenie stwarza ogromne możliwości dla młodych pianistów.

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Gdzie można zobaczyć XVIII edycję Konkursu Chopinowskiego?

Jak podaje portal Interia Film, Konkurs Chopinowski jest transmitowany w czasie rzeczywistym na kanale TVP Kultura, a także na kanale streamingowym w internecie - TVP Kultura 2. Przesłuchania, zainteresowani mogą zobaczyć również na stronie Internetowej Chopin2020.pl, w aplikacji Chopin Competition oraz na platformie YouTube.

Billie EilishGlastonbury 2022. Ogłoszono główną gwiazdę festiwalu. To Billie Eilish

Konkurs Chopinowski rozpoczął się 2 października i będzie trwał przez kolejne 19 dni - do 21 października. Przez ten czas, codziennie na kanale TVP Kultura będzie odbywało się Studio Konkursowe - otwierające oraz kończące transmisje konkursowych koncertów. Jego prowadzącymi są Agata Kwiecińska oraz Adam Rozlach.

Czym jest Konkurs Chopinowski?

Konkurs Chopinowski, a właściwie Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących gry na fortepianie. Został zainicjowany w roku 1927 przez polskiego kompozytora oraz pianistę - Jerzego Żurawlewa. Daje on możliwość zaprezentowania się młodym pianistom (studentom oraz uczniom szkół muzycznych) na międzynarodową skalę, co stwarza ogromne możliwości do ich muzycznego rozwoju oraz kariery.

Wojciech SmarzowskiWojciech Smarzowski o nowym 'Weselu': Może być zakazane w Polsce

Tego roku, odbywa się XVIII edycja Konkursu Chopinowskiego, w której chęć udziału wyraziło ponad 500 pianistów, z których ostatecznie wyłoniono 87 uczestników (16 z nich to Polacy). Na wydarzeniu prezentowane są wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Przez czas jego trwania, Warszawa zamienia się w stolicę światowej pianistyki - jak głosi hasło Konkursu.

Więcej o: