Pol'and'Rock Festival w otwartej formule, jest też nowa lokalizacja. Jerzy Owsiak podał szczegóły

Tegoroczna 28. edycja Pol'and'Rock Festivalu będzie imprezą otwartą dla wszystkich - zapowiedział w środę Jerzy Owsiak. Impreza wraca do dawnej formuły, sprzed pandemii COVID-19.

Ubiegłoroczna, 27. edycja Pol'and'Rock Festivalu, odbyła się - nie jak w ubiegłych latach - w Kostrzynie nad Odrą, ale na zachodniopomorskim lotnisku Makowice-Płoty. Pandemia COVID-19 wymusiła na organizatorach też zmianę formuły imprezy - wejście na dawny Woodstock wyjątkowo było płatne, a liczba wejściówek była ograniczona. Środki te zostały przeznaczone m.in. na maseczki, testy i płyny dezynfekujące dla festiwalowiczów.

28. Pol'and'Rock będzie imprezą otwartą

W środę Jerzy Owsiak zapewnił, że 28. Pol'and'Rock Festival odbędzie się na starych zasadach - znów będzie imprezą otwartą dla wszystkich.

Wracamy do formuły festiwalu otwartego. Teren będzie ogrodzony głównie z powodu wyraźnego zaznaczenia powierzchni, którą dzierżawić będzie Fundacja. Wokół będą wejścia, otwarte dla wszystkich, którzy będą chcieli przyjechać na nasz Festiwal

- oświadczył Owsiak na stronie festiwalu.

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypomniał, że "od zawsze ideą Festiwalu było spotkanie się w pokojowej, pełnej przyjaźni, tolerancji atmosferze. Ten Festiwal od samego początku budował społeczność obywatelską, która potrafiła nie tylko gorąco przyjąć artystów, ale także wyrażać swoje zdanie!".

Podkreślił, też, że 28. Pol'and'Rock Festival odbędzie się w "wyjątkowym roku" - roku wojny w Ukrainie.

To już nie tylko Festiwal - to nasza ogromna pokojowa manifestacja, którą chcielibyśmy, aby usłyszała cała Europa, cały świat. Wojnie nie! [...] Będziemy z całych sił krzyczeli wojnie nie razem z artystami - krzykniemy wszyscy razem!

- napisał Owsiak.

Zobacz wideo 1991. Najważniejszy rok w historii muzyki? [Popkultura Extra]

Pol'and'Rock Festival 2022. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Tegoroczny Pol'and'Rock Festival pozostaje w zachodniopomorskim, ale przenosi się do Czaplinka, położonego nad jeziorami Drawsko i Czaplino. Impreza potrwa trzy dni - od 4 do 6 sierpnia.

Pol'and'Rock Festival 2022. "Line-up gotowy w 90 proc.". Kto wystąpi?

Jerzy Owsiak zapowiedział przy okazji, że cały line-up 28. Pol'and'Rock Festivalu "jest już w 90 proc. przygotowany i potwierdzony". Jak dotąd organizatorzy ujawnili tylko, że wystąpi francuski punkowy zespół Tagada Jones.

 

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: