28. Pol'and'Rock Festiwal ze szczególnym przesłaniem. "Ogromna pokojowa manifestacja"

28. Pol'and'Rock Festival odbędzie się pod hasłem "Wojnie NIE!". Organizatorzy festiwalu przekazali też pierwsze szczegóły dotyczące wydarzenia. Potwierdzili niedawno, że do line-upu imprezy dołączył amerykański zespół Clutch.

W Wielkanoc na Facebooku Pol'and'Rock Festiwalu przypomniano, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę fundacja WOŚP niesie pomoc humanitarną. "Dla szpitali w Ukrainie i w Polsce kupiliśmy już sprzęt i materiały medyczne za ponad 11 mln złotych i kupujemy dalej. Pilnujemy, aby każdy z transportów do Ukrainy doszedł do celu i jak najszybciej mógł służyć na oddziałach dziecięcych i w szpitalach wojskowych" - przekazywali organizatorzy.

"Dołączyliśmy także do punktu humanitarnego, który działa na granicy Medyka-Szeginie, niosąc pomoc 24 godziny na dobę. Zorganizowaliśmy też punkt humanitarny przy dworcu Warszawa Wschodnia, który na bieżąco pomaga wszystkim przybywającym z Ukrainy do Warszawy" - dodali. Jak wynika z najnowszych informacji temat tegorocznego Pol'and'Rock Festivaly również będzie oscylował wobec wojny w Ukrainie. 

Festiwal Pol'and'Rock 2022 ze szczególnym przesłaniem. "Ogromna pokojowa manifestacja"

Jerzy Owsiak, prezes fundacji WOŚP i organizator Pol'and'Rock Festivalu zapowiedział niedawno, że przesłaniem tegorocznej, 28. już edycji tej imprezy będzie "Wojnie NIE!". "Od zawsze ideą Festiwalu było spotkanie się w pokojowej, pełnej przyjaźni, tolerancji atmosferze. Ten Festiwal od samego początku budował społeczność obywatelską, która potrafiła nie tylko gorąco przyjąć artystów, ale także wyrażać swoje zdanie!" - podkreślił. "Ten rok będzie wyjątkowy dla naszego Festiwalu. To już nie tylko Festiwal - to nasza ogromna pokojowa manifestacja, którą chcielibyśmy, aby usłyszała cała Europa, cały świat. Wojnie nie!" - dodał.

Pol'and'Rock Festival 2022. Kiedy się odbędzie? Kto wystąpi?

Owsiak potwierdził też niedawno, że w 2022 r. Pol'and'Rock Festival znów będzie imprezą otwartą dla wszystkich. 28. edycja festiwalu odbędzie się na lotnisku Czaplinek-Broczyno (woj. zachodniopomorskie) od 4 do 6 sierpnia. Wiadomo już, że wystąpi amerykański stoner rockowy zespół Clutch i francuska punkowa formacja Tagada Jones. Kolejnych artystów Jerzy Owsiak będzie ogłaszał co poniedziałek w audycji "Zaraz będzie ciemno" na antenie Antyradia.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: