Open'er Festival 2022. Czy będzie zwrot biletów za odwołane koncerty? Jest odpowiedź organizatorów

Na tegoroczną edycję Open'er Festival składa się ciąg niefortunnych zdarzeń. Po ewakuacji uczestników związanej z warunkami atmosferycznymi przyszło rozgoryczenie spowodowane zmianą w programie i odwołaniem koncertów headlinerek - Dua Lipy oraz Megan The Stallion. Co z biletami za odwołane koncerty? Jest odpowiedź organizatora.

Tegoroczny Open'er Festival został przerwany w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Z powodu silnego wiatru i ulewnego deszczu w piątek wieczorem ok. godz. 19:30 rozpoczęła się ewakuacja z gdyńskiego lotniska wojskowego. - Byliśmy na koncertach, zebrały się ciemne chmury i nagle ze wszystkich scen był wyświetlany komunikat. Lektor w kółko powtarzał komunikat o ewakuacji - relacjonowała Maja Piskadło z Gazeta.pl, która była na miejscu. Festiwal został wznowiony o godzinie 22:30.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Na tym festiwalu nie liczy się to, co się gada, tylko to, co się gra". Wywiad z Arturem Rojkiem

Open'er Festival 2022 - zmiany w line-upie

Kolejnym ciosem dla festiwalowiczów okazał się następny komunikat wydany przez organizatorów. "Zmiany w programie. Z powodu złych warunków pogodowych koncerty Dua Lipy, Megan The Stallion oraz koncerty Tent Stage nie odbędą się" - poinformowali. "Wznawiacie, żeby kasy nie oddawać. WSTYD!!!", "Jak dla mnie są śmieszni. Co z wykonawcami, którzy mieli wystąpić w czasie tych niesprzyjających opadów deszczu i burzy? Martin Garrix ma wystąpić o 2, czyli raczej planowo, więc co, taka Dua Lipa została 'zmyta' z harmonogramu przez deszcz?", "Jaja sobie robicie?? Wszyscy wrócili do domów..." - komentowali uczestnicy wydarzenia.

Oficjalny komunikat. Czy będzie możliwy zwrot biletów?

W sobotę 2 lipca na oficjalnych stronach festiwalu pojawił się komunikat ws. biletów na 1 lipca. Wśród kilku możliwości, nie ma zwrotu pieniędzy, jest natomiast wymiana na voucher, który będzie można wykorzystać na zakup biletów na kolejne edycje Open’era w ciągu najbliższych trzech lat.

W związku z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją pogodową, tymczasową ewakuacją, odwołaną częścią koncertów i zmianami w programie w dniu 1 lipca, wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open’era. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, ale bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze

- czytamy. Osoby, które wykupiły bilety jedynie na piątek, mogą je wymienić na wejściówkę na sobotnie wydarzenie.

Istnieje również druga możliwość (zamiast vouchera) - zamiana biletu jednodniowego z 1 lipca na bilet jednodniowy na sobotę, 2 lipca. Osoby, które posiadają opaskę na ręku i bilet na 1 lipca lub niezeskanowany bilet na 1 lipca mogą wziąć udział w festiwalu w sobotę. W tym celu należy przyjść dziś (2 lipca) do punktów wymiany biletów na opaski na terenie festiwalu, zlokalizowanych przy wejściu głównym lub wejściu od strony Kosakowa

- podają organizatorzy.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: