Open'er Festival 2022. Megan Thee Stallion mówiła o nożowniku na scenie. Policja dementuje

Megan Thee Stallion opowiedziała na TikToku o rzekomym ataku nożownika podczas Open'er Festivalu w Gdyni. Policja zaprzecza tym doniesieniom. Koncert artystki został odwołany ze względu na złe warunki metrologiczne.

Portal Gdynia 112 podał w piątek na Facebooku informację o rzekomym wtargnięciu nożownika na jedną ze scen podczas Open'er Festival 2022. O mężczyźnie, który miał się pojawić na scenie z nożem, mówiła też amerykańska raperka, Megan Thee Stalion. Pomorska policja zdementowała jednak te doniesienia. 

Zobacz wideo Open'er Festival 2022 ewakuowany

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Open'er 2022. Policja dementuje informacje o nożowniku 

Portal Trójmiasto.pl o komentarz w sprawie rzekomego ataku nożownika poprosił przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji. Według informacji przekazanych przez policjantów, do żadnego ataku nożownika na festiwalu nie doszło. Potwierdzono natomiast informacje, że ochrona znalazła scyzoryk u jednej z osób wchodzących na teren festiwalu. 

Policjanci poinformowali też, że zdjęcia, które pojawiły się w mediach społecznościowych jako ilustracja do informacji o rzekomym nożowniku, tak naprawdę pokazują ratowników, którzy udzielali pomocy osobie w trakcie ataku padaczki. 

Open'er 2022. Festiwalowicze ewakuowani, nie zagrała Dua Lipa i Megan Thee Stallion 

W piątek uczestnicy Open'er Festival 2022 zostali ewakuowani. Przyczyną były złe warunki atmosferyczne. Z powodu zagrożenia odwołane zostały występy piątkowych headlinerek. Dua Lipa i Megan Thee Stallion nie zdołały wystąpić dla wygłodniałej muzycznych wrażeń publiczności. Uczestnicy imprezy zostali ewakuowani po 19.00, ale już o 22.30 wznowiono część atrakcji. 

W sobotę 2 lipca na oficjalnych stronach festiwalu pojawił się komunikat ws. biletów na 1 lipca. Wśród kilku możliwości, nie ma zwrotu pieniędzy, jest natomiast wymiana na voucher, który będzie można wykorzystać na zakup biletów na kolejne edycje Open’era w ciągu najbliższych trzech lat.

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: