Pol'and'Rock. Jedziesz na festiwal? Sprawdź co ze sobą zabrać. Niezbędnik woodstockowicza

Po perturbacjach, związanych z pandemią i koniecznością zmiany miejsca Pol'and'Rock powrócił w tradycyjnej formule. We wtorek tłumy festiwalowiczów powitał Jurek Owsiak. Sporo osób dojeżdża jednak później. Podpowiadamy im, co zabrać na festiwal.

Wytęsknieni muzycznych wrażeń festiwalowicze zmierzają w kierunku Lotniska Czaplinek w Broczynie. Pol'and'Rock Festival rozpoczął się we wtorek 2 sierpnia, jednak wiele osób dopiero planuje dołączyć do zabawy. Dla nich powstała lista rzeczy, które warto zapakować, żeby nic nie zakłócało im zabawy.

Zobacz wideo Jurek Owsiak: Połowa wpłacających na WOŚP to wyborcy PiS

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pol'and'Rock Festival. Co spakować?

Organizatorzy festiwalu Pol'and'Rock przygotowali dla uczestników listę rzeczy, które każdy powinien zabrać ze sobą na imprezę. Co się na niej znalazło? Poza oczywistymi elementami, jak namiot, śpiwór, karimata i koc piknikowy, polecają także zabrać ze sobą "nerkę", saszetkę, lub plecak - coś co pomieści nasze najważniejsze rzeczy, nie zajmując przy tym rąk.

Ze względu na to, że w trakcie festiwalu ma być bardzo gorąco, należy pamiętać o ochronie przed słońcem - pakujemy więc nie tylko krem z filtrem i okulary słoneczne, ale także jakieś nakrycie głowy.

Do plecaka najlepiej wrzucić też powertape - srebrną taśmę, która pozwoli naprawić ewentualne usterki, zakleić dziurę w namiocie, czy w plecaku.

Na polu namiotowym przyda się także latarka czołówka i powerbank. No i oczywiście - sprej na owady. Organizatorzy zachęcają też do zabrania ze sobą prezerwatyw i dobrze wyposażonej apteczki - aby bawić się bezpiecznie.

Jedziesz na Pol'and'Rock? Nie śmieć

Oddzielną kategorią są rzeczy, które należy zabrać, żeby podczas festiwalu ograniczać śmieci. Festiwalowicze powinni mieć ze sobą wielorazowe sztućce, bidon lub butelkę na wodę, torbę na zakupy z tkaniny, a także worki na śmieci, żeby nie zostawiać po sobie bałaganu.

W sekcjie "Zaraz będzie czysto" na stronie internetowej organizatorzy podpowiadają, jak cieszyć się festiwalem i jednocześnie dbać o ekologię. W pasażu handlowym nie ma być dostępnych foliówek, a partner festiwalu - Lech - przygotował na tę okazje kubki wielorazowe.

Ważne jest oszczędzanie wody.

"Po pierwsze, to ważne dla naszej planety, a po drugie na Lotnisku Makowice-Płoty nie mamy dostępu do bieżącej wody i całą wodę, z której będziemy korzystać, musimy przywieźć – generuje to koszty związane między innymi z jej transportem. Zakręcaj kran, bierz szybkie prysznice – wspólnie zadbajmy o to, żeby wody nie zabrakło dla nikogo" - apelują organizatorzy.

A czego na Pol'and'Rock nie zabierać? Palników turystycznych, szklanych opakowań, zbyt dużej liczby rzeczy i zwierząt, które w takich warunkach nie będą się czuły bezpiecznie.

Co zabrać na festiwal? Porady woodstockowiczów

"Jeszcze bym dopisała igłę i nitkę, bo ubrania często się rozrywają, szczególnie po intensywnych koncertach. I leki na zaburzenia żołądkowo-jelitowe, które mogą zdarzyć się po jedzeniu ze strefy gastronomicznej. Zapalniczka, gdyby ktoś poprosił o "ognia". Chusteczki nawilżane i podpaski na awaryjne sytuacje" - napisała na Facebooku festiwalu jedna z komentatorek.

Są też festiwalowe tradycje, bez których niektórzy nie wyobrażają sobie wyjazdu.

"Ogórki kiszone są obowiązkowe!" - czytamy w komentarzach.

************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: