Kabaret Neo-Nówka wystąpił na Pol'and'Rock Festival. "To nasza Polska w krzywym zwierciadle"

Kabaret Neo-Nówka po raz kolejny zainaugurował swoim występem Akademię Sztuk Przepięknych. Uczestnicy Pol'and'Rock Festivalu mogli na żywo zobaczyć m.in. kontrowersyjny skecz "Wigilia 2022". - To nasza Polska w krzywym zwierciadle - skomentował występ jeden z uczestników festiwalu.

W ubiegłą sobotę Kabaret Neo-Nówka wystąpił z kontrowersyjnym skeczem "Wigilia 2022" podczas Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. W trakcie występu kabareciarze naśmiewali się m.in. z partii rządzącej oraz Telewizji Polskiej. Większość widzów była zachwycona polityczną satyrą, inni krytykowali za krytyczne słowa pod adresem wyborców PiS.

- Spotykamy się z hejtem w sieci, ale to tylko 20 proc. komentarzy. Reszta jest pozytywna. Jeden z pierwszych komentarzy, jaki zapamiętaliśmy to "Halina nie kupuj węgla w tym roku, Neo-Nówka już dała do pieca". Staliśmy się bohaterami tylko dlatego, że powiedzieliśmy prawdę, Ale jeżeli za prawdę staje się bohaterem, to możemy nieść ten "krużganek oświaty" - powiedział jeden z członków Neo-Nówki w środę zapowiadając występ.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas wydarzenia kabareciarze zaprezentowali mnóstwo kawałów odnoszących się do sytuacji politycznej w kraju. "Jestem Polakiem, mam orła w klapie, tego myślenia nie pozbawisz mnie, niby jest pięknie, nic się nie dzieje, a burdel w Sejmie irytuje mnie" - śpiewali w refrenie piosenki, którą rozpoczęli występ. Inny skecz nawiązywał m.in. do fuzji Orlenu z Lotosem.

Kabaret Neo-nówka na Pol'and'Rock Festival. Emocje podczas występu 

Widzowie najbardziej reagowali w trakcie skeczu "Wigilia 2022". Tuż po tym, jak ze sceny padły słowa: "Monarchia powinna wrócić do tego kraju, a Jarosław powinien zostać królem", widzowie zaczęli wykrzykiwać: "J***ć PiS".

Zobacz wideo Śpiewać każdy może? Ci artyści mają wiele talentów

- Kabarety zawsze się śmiały z Polski i Polaków. Przez tyle lat Polacy rozumieli te żarty. Rozumieli je też politycy i sami z siebie potrafili się też śmiać. Ale nastały takie czasy, gdy dla części Polaków takie żarty nie są śmieszne. Ale też nie potrafią zrozumieć, że to nasza Polska w krzywym zwierciadle. Przyznam, że podczas tego występu był trochę śmiech przez łzy - powiedział po występie portalowi Onet Maciek z Poznania.

Z kolei Magda z Gdańska stwierdziła, że aspekty społeczne poruszone w skeczach odpowiednio odzwierciedlają rzeczywistość, która nas otacza. - Czułam, jakby mówili moim głosem. Czułam się przez nich dobrze reprezentowana - przyznała.

W czwartek na ASP zaplanowane jest spotkanie z członkami kabaretu Neo-Nówka. Początek o 11:30.

Więcej o: