Brazylijski mistrz break-beatu w Polsce! Amon Tobin na festiwalu Tauron Nowa Muzyka

To będzie najjaśniejsza gwiazda VI edycji katowickiego festiwalu. Brazylijski mistrz połamanych dźwięków przyjedzie promować nową, a jak zapowiada swoją ostatnią płytę - ISAM.

Na taki koncert czekali wszyscy fani muzyki elektronicznej w Polsce. Jakby samej wiadomości o przyjeździe Amona Tobina było mało, gwiazda wytwórni Ninja Tune po raz pierwszy zdecydowała się grać na żywo. A dodatkowego smaku dodaje koncertowi fakt, że Brazylijczyk ogłosił właśnie, że album ISAM będzie ostatnim w jego karierze.

Posłuchaj najnowszego projektu Amona Tobina >>

Jak on to robi?

 

Człowiek-rytm

Amon Tobin to historia muzyki elektronicznej, legenda samplingu i wulkan muzycznej kreatywności w jednym. Jego pierwsza płyta - wydana w 1996 roku pod pseudonimem Cujo przez miniwytwórnię Ninebar - momentalnie zachwyciła legendarną Ninja Tune i zyskała status jednego z najważniejszych albumów przełomu wieków.

Kolejne płyty - "Bricolage" i "Permutations" z 1998 roku - dały 25-letniemu wówczas muzykowi miano "Milesa Davisa muzyki elektronicznej" i deszcz entuzjastycznych recenzji krytyków. Jego oryginalna mieszanka jazzu, jungle i ostrych brzmień stała się recepturą nie do podrobienia. A album "Supermodified" stał się przepustką do świata komercyjnego sukcesu, tworzenia podkładów do gier i filmów.

Choć Tobin eksperymentował z różnymi brzmieniami i instrumentami, nie ma żadnego wykształcenia muzycznego, ani nie pochodzi z muzykalnej rodziny. W wywiadach podkreśla, że nie ma to większego znaczenia, bo elektronika, drum&bass i break-beat są dla niego tym, czym jazz i blues były w latach 60' - wyrazem rytmu czasów i muzyką pokolenia.

Święto alternatywy

Organizatorzy festiwalu Tauron Nowa Muzyka poinformowali dziś również, że w Katowicach nie zagra zapowiadany wcześniej Falty DL. Artysta przeprosił na swoim Twitterze za swój błąd w zaplanowaniu daty koncertu.

Wszystko o festiwalu Tauron Nowa Muzyka >>

Artyści którzy już potwierdzili swój udział na festiwalu Tauron Nowa Muzyka:

Lamb / Modeselektor / Apparat Band Live / Gold Panda / Bonaparte Circus Show / Lorn / Mary Anne Hobbs / Pearson Sound Aka Ramadanman / Emika / Walls / Boxcutter / Darkstar / Instra:mental / Oris Jay / Roska / Jacek Sienkiewicz / Matias Aguayo / Superpitcher / Battles / Machinedrum / Lunice / Spoke Mathambo / Dels / Seefeel / Ford&Lopatin (Games) / Body Bill / Little Dragon / Amon Tobin .

Do końca maja cena karnetów wynosi:

- karnet 2 dniowy: 120 zł

- karnet 3 dniowy: 140 zł

Od 01.06. do 31.07 karnety będzie można nabyć w cenach:

karnet 2 dniowy - 130 zł

karnet 3 dniowy - 150 zł

Więcej o: