Warto świętować!

W naszych kalendarzach pojawia się coraz więcej świąt. Oczywiście świętujemy tradycyjne Boże Narodzenie, Święto Konstytucji 3 Maja czy Dzień Dziecka, ale kolejne dni zapełniają się nowymi propozycjami. Podczas gdy jeszcze do niedawna obchodziliśmy tylko Dzień Kobiet, dziś jest także Dzień Mężczyzny. Staropolskie Wianki zostały uzupełnione o Walentynki, a żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, dzień później swoje święto obchodzą single. I tak można by wyliczać bez końca, a przynajmniej 365 razy.

Opinie na temat nowych świąt są bardzo różne. Od niechęci do przyjmowania obcych obyczajów, przez obojętność, aż po całkowite na nie przyzwolenie i radosne obchody. Najważniejsze jednak jest to, że każdy może wybrać te święta, które są dla niego najistotniejsze czy też najodpowiedniejsze i właśnie na nich się skoncentrować. Cóż złego może być bowiem w radosnym świętowaniu, podczas którego możemy sprawić przyjemność najbliższym lub upamiętnić znaczącą dla nas chwilę?

Z pewnością można znaleźć jeden wspólny element wszystkich świąt, który niestety nie raz przyćmił wesołe obchody - wydatki. Urodziny, imieniny, Dzień Babci, Dzień Matki i wiele innych świąt nieodzownie wiąże się z kupowaniem prezentów. Nawet jeśli są to drobiazgi, takie jak bukiet kwiatów czy pudełko czekoladek, często są to wydatki wcześniej nie uwzględnione w domowym budżecie. A co z ukochanymi przez wszystkich długimi weekendami? Przecież dni wolne od pracy mamy właśnie dzięki świętom. Najchętniej wykorzystalibyśmy ten czas na choćby krótki wyjazd z dala od miejsca zamieszkania. Warto byłoby trochę pozwiedzać, odpocząć na łonie natury, zabrać dzieci na ciekawą wycieczkę. Albo chociaż spędzić ciekawie te dni w swoim najbliższym otoczeniu - nadrabiając zaległości kinowe lub teatralne. Wszystko to niestety kosztuje. Pragnień nam zwykle nie ubywa, za to ubywa nam pieniędzy na koncie. A co, jeśli chwilowo ich zabraknie, a nadarzy się okazja do ciekawego wyjazdu? A może zapomnieliście, że w tym roku rocznica ślubu jest wyjątkowo okrągła i chcielibyście ją równie wyjątkowo uczcić? Przecież to ważne wydarzenie, nie można go po prostu ominąć!

Na takie nieprzewidziane sytuacje dobrym rozwiązaniem może być pożyczka, np. w wonga.com. Dzięki prostemu mechanizmowi, który wymaga jedynie wypełnienia krótkiego wniosku w internecie, możecie szybko zdobyć środki niezbędne do realizacji marzeń i pragnień. Co ważne - macie wpływ na to, ile i na jak długo bierzecie pożyczkę oraz w jakich ratach będziecie ją spłacać. To znacznie ułatwia kontrolowanie wydatków. Czasem nawet drobna inwestycja może dać wyjątkowe efekty w przyszłości. Może uda się wam prezentem urodzinowym nakierować pociechę na ciekawe hobby albo sprawić, żeby ukochana zapamiętała do końca życia wspaniałe zaręczyny?

Warto także pomyśleć o jakimś prezencie dla siebie. O czymś, co pozwoliłoby wam rozwinąć skrzydła, nabrać sił i pewności siebie w dążeniu do wyznaczonych celów. Wiadomo, że są potrzeby podstawowe, konieczne wydatki i zobowiązania. Powinny im jednak czasem towarzyszyć także przyjemności i wydatki podnoszące jakość życia. Najważniejsze, żeby zachować odpowiednie proporcje. Jeśli się to uda, będziesz mieć kolejny wspaniały powód do świętowania.

Do działania mogą zainspirować cię historie innych z filmu Wapniaka: