"Ciemniejsza strona Greya", czyli 5 najpopularniejszych męskich fetyszy. Bądźcie jak Christian i Anastasia!

Dyskusja o tym, czy historia Christiana Greya to melodramat, erotyk, romans czy porno dla mamusiek, będzie jeszcze trwać przez lata. Teoretyczne rozważania na temat gatunków filmowych proponujemy jednak zastąpić wnikliwą analizą mrocznej męskiej natury. Taką wiedzę z pewnością będzie można wykorzystać również w praktyce!

Christian Grey jest bohaterem filmowym, który rozpalił zmysły milionów kobiet na całym świecie. Tysiące internautek – znudzonych swoim monotonnym życiem seksualnym – na licznych forach internetowych wyznały, że bardzo chętnie poznałyby tajemniczego mężczyznę, który wprowadziłby je w świat bardziej intensywnych doznań. Czy te pragnienia na zawsze muszą pozostać w sferze marzeń? Czy wymyślona przez E.L. James postać może być jedynie częścią fikcyjnego świata? Gdzie kończy się fikcja literacka, a zaczyna rzeczywistość? Okazuje się, że w tym przypadku granica jest bardzo cienka. Do fetyszy, które cechują filmowego bohatera, przyznaje się bowiem wielu mężczyzn, na co dzień pełniących również rolę kochającego męża lub ojca. Dlatego warto spojrzeć na opowieść o burzliwym romansie Greya i Anastasii z zupełnie innej perspektywy i potraktować ją jako bogate źródło wiedzy na temat męskiej natury. Poniżej prezentujemy przykłady najpopularniejszych męskich fetyszy, które pojawiły się również w filmie.

"Ciemniejsza strona Greya" Fot. Universal Pictures

Akcesoria BDSM

Kajdanki, sznury, łańcuchy, rózgi, pejcze, kije z piórami i drewniany wieszak. To tylko niektóre elementy wystroju słynnego pokoju Christiana Greya. Skłonności sadomasochistyczne bohatera zaintrygowały nie tylko Anastasię Steele, ale również miliony kobiet na całym świecie, które obejrzały film lub przeczytały książkę o tej – na pozór – nietypowej relacji. Dlaczego na pozór? Otóż do podobnych fetyszy przyznaje się dziś wielu panów, a co ciekawe – jeszcze więcej pań. Blisko 80 proc. masochistów to kobiety! Zdaniem seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego seksualność Polaków zmienia się z dnia na dzień. Badania potwierdzają, że mamy coraz mniejsze poczucie winy i coraz mniej boimy się eksperymentować w łóżku. Według profesora otwarte na nowe doświadczenia są nie tylko osoby młode, ale również dojrzałe. O tym, że Polacy są otwarci na coraz bardziej intensywne doznania, świadczy również liczba sklepów internetowych oferujących przeróżne akcesoria BDSM. Bez problemu można dziś kupić w sieci kolce, pejcze, obroże, liny, kneble, baty i pejcze. A jak powszechnie wiadomo, bez popytu nie byłoby podaży….

Miejsca publiczne 

Zwiastun filmu 'Ciemniejsza strona Greya'Zwiastun filmu 'Ciemniejsza strona Greya' Youtube com/ Zwiastun filmu 'Ciemniejsza strona Greya'/ Screen

Winda pełna ludzi. On gładzi ją po nodze, sięga coraz wyżej i wyżej. Zostają sami. Przyciska ją do ściany windy i namiętnie całuje. Fikcja literacka? Fantazja twórców filmu i autorki książki? Nie do końca. Miejsce publiczne to bardzo popularny bodziec seksualny, który działa na wielu mężczyzn. Choć życie seksualne Polaków wciąż stanowi tabu, wystarczy odwiedzić kilka internetowych forów, aby przekonać się, że temat ten budzi olbrzymie emocje. Panowie bardzo chętnie chwalą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w miejscu pracy, środkach transportu, sklepowych przymierzalniach. Wielu z nich mogłoby zawstydzić nawet filmowego Christiana! Kilka lat temu reporterzy jednego z regionalnych dzienników stworzyli nawet miłosną mapę Łodzi, na której zaznaczono ulubione miejsca publiczne kochanków pochodzących z tego miasta. Polacy, jak się okazuje, nie są zbyt wybredni. Chętnie wybierają ławki i parkingi. Nie pogardzą również fontanną. A co o takim fetyszu myślą mężczyźni innych narodowości? Za seksem w miejscach publicznych ponoć przepadają Chorwaci, którzy bardzo chętnie wybierają baseny, samochody, łąki oraz parki.

Stopy i inne części ciała 

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Christian Grey uwielbia kobiece ciało. Jego wyobraźnię pobudzają nie tylko piersi czy pośladki, ale również miękka, aksamitna skóra kochanki oraz stopy, które pieści, dotyka językiem i podszczypuje. Jak się okazuje, poszczególne części kobiecego ciała pobudzają nie tylko filmowego bohatera. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Bolońskiego jednym z najpopularniejszych fetyszy wśród mężczyzn są właśnie stopy. Do tej słabości przyznało się aż 47 proc. ankietowanych. Według badania ta część ciała jest o wiele bardziej atrakcyjna niż np. włosy czy pępki. Do takiej fascynacji przyznaje się również wiele znanych osób. Należy do nich m.in. Szymon Majewski. W trakcie swoich programów bardzo często zdejmował buty swoim gościom, by podziwiać właśnie stopy. W kilku wywiadach przyznał, że wciąż zachwycają go stopy jego żony i nie może się na nie napatrzeć. Co ciekawe, taki sam fetysz ma E.L. James, autorka książek o Anastasii Steele i Christianie Greyu.

Zwiastun filmu 'Ciemniejsza strona Greya'Zwiastun filmu 'Ciemniejsza strona Greya' Youtube com/ Zwiastun filmu 'Ciemniejsza strona Greya'/ Screen

Jedzenie

Dlaczego on wciąż wpycha w nią to jedzenie? Dlaczego irytuje go, gdy ona nie chce jeść? Na te pytania odpowiedzi poszukuje wiele internautek, które analizują przyzwyczajenia i upodobania Christiana Greya. Karmienie kobiety to jeden z wielu bodźców seksualnych, które pobudzają męską wyobraźnię. To również jeden z kilku powodów, dla których panowie na randki wybierają właśnie restauracje. Mężczyzna, który zaprasza swoją wybrankę na kolację, wysyła komunikat, że jest nią zainteresowany. W skrajnych przypadkach mężczyźni karmią swoje kochanki, ponieważ podnieca ich myśl o całkowitym uzależnieniu od siebie swojej wybranki. Jedzenie i seks tworzą bardzo udany związek od niepamiętnych czasów.  Wiedzieli o tym nawet starożytni Grecy i Rzymianie, którzy uwielbiali ucztować również w sypialni.

Bielizna, pończochy i buty

Elegancka restauracja. Kieliszki z szampanem na stole. On mówi „zdejmij je”. Ona się schyla, uśmiecha, przygryza wargę i ściąga koronkową bieliznę. Christian Grey szaleje na punkcie damskiej bielizny i nie jest odosobnionym przypadkiem. Mężczyźni bardzo często przyznają, że ich fetyszem jest koronkowa lub jedwabna bielizna, gorsety oraz pończochy. Najbardziej atrakcyjne dla panów są jednak damskie buty. Według badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Boloński do fascynacji damskim obuwiem przyznało się aż 64 proc. badanych internautów. Co ciekawe, bielizna oraz pończochy zajęły znacznie niższe pozycje w rankingu najpopularniejszych męskich fetyszy. Najlepszym bodźcem są oczywiście czerwone szpilki. Nie jest to jednak jedyny rodzaj obuwia, który działa na męską wyobraźnię. Uwagę przyciągają również sandały i kozaki. Jest jednak jeden warunek. Koniecznie muszą mieć obcasy!

 


<img src="http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=20268764&PluID=0&ord=[timestamp]&rtu=-1" />