KINO LETNIE LOLKA

Kino w parku? Jak najbardziej! I to w samym sercu Warszawy.

Przez całe wakacje, na Polu Mokotowskim obok Pubu Lolek będzie działać plenerowe kino letnie. W każdą środę lata park mokotowski będzie zmieniał się w wyjątkową salę kinową. W repertuarze między innymi filmy Woody'ego Allena i Wesa Andersona. Projekcje będą odbywać się w ramach projektu Kino Letnie Lolka.

Do końca sierpnia, od godziny 20 polana na warszawskim Polu Mokotowskim zamienia się w wyjątkową salę kinową. Organizatorzy Kina Letniego Lolka wychodzą naprzeciw oczekiwaniom warszawiaków i zapraszają do spędzenia czasu przy fantastycznych filmach. - Wszystkie projekcje są bezpłatne, a repertuar został opracowany tak, aby mogły z nich skorzystać osoby w każdym wieku - informuje manager Pubu Lolek. - Jeżeli ktoś do tej pory nie miał okazji obejrzeć ostatnich filmów Woody'ego Allena, "Kochanków z księżyca" Wes'a Andersona lub "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to będzie mógł nadrobić te zaległości - dodaje.

Organizatorem kina letniego jest PUB LOLEK , urocze miejsce na Polu Mokotowskim które już od pierwszego dnia lata zamieni się w miejsce spotkań Warszawiaków, którzy lubią poleżakować, napić się pysznej lemoniady i w gronie znajomych lub nieznajomych porozmawiać oraz obejrzeć film.

Kino Letnie Lolka Wstęp Wolny Polana obok Pubu Lolek, start seansu zawsze po zmroku!

Pub Lolek Ul. Rokitnicka 20 Warszawa (Pole Mokotowskie) Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania projekcji w przypadku niesprzyjającej pogody.

www.publolek.pl

Program projekcji:

05.07 - "Kochankowie z księżyca" - reż. Wes Anderson Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser Wes Anderson przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia w bezkresnej głuszy lasów Nowej Anglii.

12.07 - "Jesteś Bogiem" - reż. Leszek Dawid "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida to film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą niezwykłej historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, prześledzą losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzyy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

19.07 - "Blue Jasmin" - reż. Woody Allen Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania.

26.07 - "Stulatek, który wyskoczył przez okno" - reż. Felix Herngren Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń.

02.08 - "Szef" - reż. Jon Favreau Carl Casper (Favreau) jest szefem kuchni renomowanej restauracji w Los Angeles. Podchodzi do pracy z wielką pasją, a każda potrawa, którą wymyśla, to prawdziwe dzieło sztuki. Jednak kłótnia ze znienawidzonym krytykiem kulinarnym powoduje, że Carl rzuca pracę. i zaczyna wszystko od nowa.

09.08 - "O północy w Paryżu" - reż. Woody Allen W magicznej komedii "O północy w Paryżu" śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę.

16.08 - "Zakochani w Rzymie" - reż. Woody Allen "Zakochani w Rzymie" to komedia, która przedstawia jak w kalejdoskopie historie kilku osób rozgrywające się w jednym z najbardziej urokliwych miast na świecie.

23.08 - "Magia w blasku księżyca " - reż. Woody Allen Za namową przyjaciela Stanley wyrusza z misją do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny Catledge. Na miejscu, udając zamożnego biznesmena, ma zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium - Sophie Baker (Emma Stone), rzekomo potrafiącej czytać w myślach i rozmawiać z duchami. Zadanie Stanleya skomplikuje się, gdy on sam wpadnie w sidła zniewalającego uroku Sophie.

30.08 - "Jak zostać królem" - reż. Tom Hooper Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego... problem z wysławianiem się.