Nowe miejsce na rozrywkowej mapie Łodzi

Przy coraz szybszym tempie życia, wydłużających się korkach samochodowych i rosnącej ilości obowiązków na wartości zyskuje czas, który przeznaczamy na relaks. Coraz częściej czas na relaks nie oznacza bierności. Rosnąca popularność siłowni i klubów fitness, kół zainteresowań, grup dyskusyjnych oraz pubów pokazuje, że od rozrywki oczekujemy coraz więcej.

Oferta Łodzi, którą zakwalifikować można do rekreacyjnej z każdym rokiem staje na przeciw coraz wyższym oczekiwaniom mieszkańców oraz turystów. Liczne puby, kluby, centra sportowe, wernisaże i muzea stają się mocną stroną Łodzi. Mało kto wie jak silną stroną łodzi stają się kręgle, a właściwie bowling (amerykańska odmiana tego sportu).

Czy rzucanie kulą, można traktować w kategorii sportu? Jak najbardziej. Kręgle to dyscyplina bardzo popularna nie tylko po drugiej stronie Atlantyku. Również w Europie (Anglia, Szkocja, Niemcy) jak i w Azji (Korea Południowa, Japonia) kręgle stały się nieodłącznym elementem kultury i ... życia sportowego! Dyscyplina ta cieszyła się dużo popularnością podczas World Games we Wrocławiu. Polscy gracze, członkowie Polskiego Związku Kręglarskiego osiągają coraz wyższe wyniki w rozgrywkach międzynarodowych, a nawet zawodach o randze światowej.

Nowy nurt rozrywki w Łodzi Łódź nie tylko nadąża za trendem popularyzacji bowlingu, Łódź stoi na czele miast (zaraz obok Wrocławia, Torunia, Warszawy), w których rośnie zainteresowanie kręglami, czyli zajęciem z pogranicza sportu i rozrywki. W Centrum Handlowym "Sukcesja" mieści się nowoczesna i świetnie wyposażona Kręgielnia "Król Kul", która przyciąga zarówno zawodowych graczy, jak i miłośników dobre zabawy. Od października 2017 kręgielnia jest "stolicą polskiego bowlingu". Odbywają się w niej największe rozgrywki ligowe w Polsce, mistrzostwa indywidualne oraz mistrzostwa par i trójek. Bardzo dużą popularnością cieszy sie również Amatorska Liga Bowlingowa, w której od października udział wzięło kilkadziesiąt osób. Amatorska liga trwa do końca maja, a zapisy są wciąż otwarte, a o lidze więcej przeczytać można http://krolkul.pl/amateur-league Nie tylko sport i mistrzostwa

Gra w kręgle to również idealny moment, aby spotkać się w rodzinnym gronie. Wiele osób pyta czy zabrania malucha do kręgielni to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Kręgielnia o wysokim standardzie jest gotowa na przyjęcia nawet najmłodszych graczy. "Bandy", czyli barierki, które nie pozwalają kuli wypaść z toru, lekkie kule oraz zjeżdżalnie to ułatwienia dla dzieci, które pozwolą nawet najmniejszym graczom cieszyć się z rozgrywki. Ułatwienia oraz specyfika gry sprawia, że bowling jest sportem dla każdego, od 3 do 103 lat. Oprócz świetnego wyposażenia kręgielnia oferuje nieprzeciętne eventy kierowane zarówna do dzieci jak i do nieco starszych bywalców. I tak w roku 2017 bawiliśmy się podczas niezapomnianych wieczorów tanecznych w rytmach salsy, ślizgaliśmy się podczas dnia skimbordingu oraz bawiliśmy się na spotkaniu hallowenowym dla maluchów. 

Wszystko na miejscu Kręgielnia "Król Kul" to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dwadzieścia cztery nowoczesne tory bowlingowe, dwa stoły bilardowe, sala eventowa, automaty do gier zręcznościowych, dobrze wyposażony bar, a w sezonie letnim również taras na dach Sukcesji. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się o najbliższych planowanych wydarzeniach oraz być bliżej miejsca, które staje się rozpoznawalnym punktem na rozrywkowej mapie Łodzi polecamy odwiedzić www.krolkul.pl oraz www.facebook.pl/krolkul Do zobaczenia u Króla!