Niezwykła kariera Evy Longorii

Pracę w telewizji zaczęła rolą w jednej z najdłuższych telenowel w amerykańskiej historii - "Żar młodości". Jednak to właśnie rola Gabrielle Solis w popularnym amerykańskim serialu "Gotowe na wszystko" uczyniła z niej gwiazdę światowego formatu. Aktorstwo to nie jedyne zajęcie Evy Longorii - jest także wysoce cenioną producentką i reżyserką, wieloletnią twarzą marki kosmetycznej L'Oreal, autorką, a teraz również i projektantką obuwia! Kolekcja butów sygnowana jej nazwiskiem jest już dostępna w sprzedaży w sklepach eobuwie.pl i Modivo.

Wczesne lata: studia i początki kariery w Los Angeles

Eva Longoria przyszła na świat w mieście Corpus Christi w stanie Texas w 1975 roku. Wychowywała się w tradycyjnej, katolickiej rodzinie o meksykańskich korzeniach, wraz z trzema starszymi siostrami. Początkowo Longoria planowała zrobienie kariery naukowej, co zaowocowało licencjatem z kinezjologii zdobytym na Texas A&M University w Kingsville. Jeszcze w trakcie studiów, w 1998 roku została wybrana Miss Corpus Christi USA.

Rok później Longoria wzięła udział w konkursie talentów, dzięki któremu trafiła do Los Angeles, gdzie otrzymała gościnną rolę w serialu „Beverly Hills 90210” oraz telenoweli „Szpital miejski”.  Jednak przełom w jej karierze nastąpił w 2001 roku, kiedy wystąpiła w roli Isabelli Brana w operze mydlanej „Żar młodości”, w której grała do 2003 roku.

 „Gotowe na wszystko” drzwiami do kariery

Rok 2003 okazał się przełomowy – Eva Longoria otrzymała angaż do roli Gabrielle Solis w słynnym serialu „Gotowe na wszystko”, który był emitowany od 2004 do 2012 roku. Podczas kręcenia produkcji Eva Longoria była nominowana do licznych nagród, włączając Złote Globy w 2006 roku. Zaś w 2005 i 2006 roku, wraz z koleżankami i kolegami z planu, zdobyła nagrodę SAG w kategorii „Najlepsza obsada w serialu komediowym”.

Dzięki tej roli kariera Evy Longorii nabrała rozpędu. Aktorka nawiązała współpracę m.in. z producentem kosmetyków L'Oréal, której twarzą pozostaje od 2005 roku. W tym samym i kolejnym roku czytelnicy magazynu „Maxim” wybrali ją najseksowniejszą kobietą świata.

Inne projekty

Longoria nie poprzestała jednak na pracy przed kamerą. W 2013 roku została producentką serialu „Pokojówki z Beverly Hills”, a w 2015 – „Telenoweli” (w której zagrała także główną rolę). Z kolei w 2017 roku wyreżyserowała jeden z odcinków serialu „Czarno to widzę”.

Najnowszym projektem Evy Longorii jest kolekcja butów, sygnowana jej nazwiskiem, która już od marca tego roku jest dostępna w eobuwie.pl. Wśród propozycji na sezon wiosna/lato 2020 znajdują się zarówno kobiece szpilki, półbuty i klapki, jak i wygodne sneakersy. Butów sygnowanych nazwiskiem aktorki szukaj w eobuwie.pl i Modivo.