FOX znalazł lekarstwo na jesienną nudę. Już dziś start maratonu 4 sezonów "Szpitala New Amsterdam"

Kanał FOX przygotował prawdziwą gratkę dla fanów serialu "Szpital New Amsterdam". Od czwartku 22 września, fani seriali medycznych będą mogli prześledzić losy bohaterów "Szpitala New Amsterdam", kultowego tytułu oglądanego przez dziesiątki milionów widzów na całym świecie. Od poniedziałku do piątku, o 16:30 i 17:25 zostaną wyemitowane dwa odcinki z dotychczasowych sezonów serialu o zespole lekarzy z nowojorskiego szpitala. To zarazem doskonała okazja, by przypomnieć sobie losy bohaterów przed premierą 5 sezonu, który pojawi się niebawem również na kanale FOX.

„Szpital New Amsterdam" cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem od samego początku – pilotażowy odcinek tytułu został obejrzany w USA przez ponad 14 milionów widzów. Polscy fani również pokochali doktora Maksa Goodwina, który objął stery nad tytułową placówką, inspirowaną najstarszym szpitalem w USA – nowojorskim Bellevue. Maraton startujący w czwartek 22 września to wyjątkowa okazja dla osób, które chcą na własne oczy zobaczyć fenomen tego serialu, oraz dla fanów, którzy jeszcze raz chcą przeżyć wszystkie zawodowe i prywatne rozterki bohaterów.

Przeżyjmy to jeszcze raz

W 2018 roku widzowie po raz pierwszy zetknęli się z Maxem Goodwinem (Ryan Eggold) i jego zespołem lekarzy. Empatyczne przybliżanie historii pacjentów i członków zespołu amerykańskiego szpitala pozwoliło serialowi zdobyć popularność. Młody dyrektor medyczny Maximus "Max" Goodwin widzi potrzebę wprowadzenia gruntownych zmian w szpitalu New Amsterdam, jednocześnie musi zdobyć zaufanie lekarzy i zarządu placówki, dbając zarazem, by los pacjentów zawsze pozostawał na pierwszym miejscu.

[UWAGA SPOILER!] Szczególną rolę w szpitalu, ale i w życiu Maxa, ma do odegrania popularna w mediach onkolożka – Helen Sharpe (Freema Agyeman). Największe emocje, obok medycznych wyzwań, wzbudzała w widzach ich relacja. Para lekarzy od początku miała się ku sobie, ale los uniemożliwiał im bycie razem. Miłośnicy serialu przywiązali się do duetu „Sharpwin", a sam Max dla wielu stał się uosobieniem idealnego lekarza. Dzięki maratonowi jeszcze raz będzie można zaobserwować wzloty i upadki doktor Lauren Bloom (Janet Montgomery), która dowodzi szpitalnym pogotowiem, kardiochirurga doktora Floyda Reynoldsa (Jocko Sims), doktora Iggy’ego Froma (Tyler Labine) ordynatora oddziału psychiatrycznego czy doktora Vijaya Kapoora (Anupam Kher) – neurochirurga. Cały zespół stawiał czoła nie tylko medycznym i moralnym dylematom, ale także swoim osobistym problemom. 

[KONIEC SPOILERA]

Wielki finał coraz bliżej

Przypomnienie sobie losów bohaterów pozwoli widzom również lepiej przygotować się na nadchodzący 5. sezon serialu, który będzie emitowany w Polsce wyłącznie na kanale FOX. Producenci zapowiadają, że zbliżający się nowy sezon będzie już ostatnią częścią. O tym, jak zakończą się losy ulubionych medyków, polscy widzowie przekonają się już niedługo.

Pierwszy odcinek maratonu 4 sezonów „Szpitala New Amsterdam" już dziś od 16:30 na kanale FOX.