Jak zarządzają budżetem współcześni nastolatkowie, a jak ich rodzice? Rusza nowy eksperyment społeczny

Osobom dorosłym z pewnością trudno wyobrazić sobie sytuację, w której to nie oni, a ich dzieci zarządzają domowym budżetem oraz organizacją codziennego życia. Warto pomyśleć skąd się bierze i właściwie czego dotyczy ta obawa. Czy chodzi o ryzyko nieopłaconych rachunków, wizję pustej lodówki i pokój pełen niepotrzebnych gadżetów, czy raczej strach o własne dziecko? Z perspektywy współczesnych nastolatków powyższa sytuacja z pewnością wygląda nieco inaczej i zamiast strachu powoduje sporo entuzjazmu. Kto by nie chciał rządzić rodzicami?

Pierwszy taki eksperyment w polskiej TV

Na powyższe i wiele innych pytań odpowiada najnowsza produkcja TVN, czyli „Nastolatki rządzą…kasą". To eksperyment społeczny, w którym wzięły udział polskie rodziny. W każdej z nich na cały miesiąc władzę przejął nastolatek lub nastolatka. To oni decydowali o tym, na co i w jaki sposób zostały wydane pieniądze. Kwota, jaką mieli do dyspozycji to realny miesięczny budżet rodziny. Do programu zaproszono również popularnego nauczyciela Marcina Józefaciuka. Pełni on funkcję prowadzącego oraz mentora, który pomaga nastolatkom w trudnych chwilach.

Kasa łączy czy dzieli?

Nastolatki rządzą…kasą" pokazuje różnice pokoleniowe i zupełnie odmienne podejście do pieniędzy. To jednak dużo więcej niż konflikt na linii dorośli - dzieci. Kornelia, bohaterka pierwszego odcinka, początkowo jest zachwycona nową rolą. Pierwsze co robi, to spełnia swoje marzenia. Z czasem jednak zauważa, że pieniądze coraz szybciej się kończą. Widzi też wydatki, o których wcześniej nie miała zielonego pojęcia. Dziwi ją wysokość raty za kredyt czy comiesięcznych rachunków. „Nastolatki rządzą…kasą" to cenna lekcja również dla rodziców, którzy mogą lepiej zrozumieć swoje dzieci i ich potrzeby. Czy rodziny czeka rewolucja i czy skutkiem tego doświadczenia będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Przekonacie się o tym oglądając kolejne odcinki. Emisja „Nastolatki rządzą…kasą" w każdy wtorek o godz. 21:35 w stacji TVN.