Zrobią serial z Egzorcysty?!

To już nie tylko luźny pomysł. Półtora roku po pierwszych doniesieniach na temat projektu dowiadujemy się, że praca nad serialem trwa!

W przyszłym roku minie 40 lat od przeniesienia na kinowe ekrany Egzorcysty. Był to pierwszy horror, który został nominowany do Oscara w kategorii "najlepszy film", a sama produkcja do dziś nosi miano kultowej. Niewielu jednak wie, że film sprzed czterech dekad to ekranizacja bestselleru Williama Petera Blatty'ego wydanego w 1971 roku.

W tym samym czasie, gdy kinowy Egzorcysta będzie obchodził czterdzieste urodziny, w telewizji niemal na pewno zadebiutuje jego nowa wersja. Tym razem będzie to dziesięcioodcinkowy serial telewizyjny. Losy bohaterów kinowego hitu sprzed lat zostaną ukazane z nowego punktu widzenia. Serial ma skupić się na wydarzeniach, które doprowadziły do opętania i na tym, jak rodzina próbuje radzić sobie z przerażającymi zdarzeniami, sięgając po pomoc lekarzy i psychiatrów. Ostatecznie bohaterowie zwrócą się do egzorcysty, ojca Damiena Karrasa.

Za serial odpowiadają scenarzysta i reżyser Sean Durkin i producent Roy Lee (The Ring, Klątwa), którzy już prowadzą wstępne rozmowy ze stacjami telewizyjnymi zainteresowanymi kupnem produkcji.

Co ciekawe, remake Egzorcysty to nie jedyny telewizyjnym pomysł na wykorzystanie tematu egzorcyzmów. Producenci Transformersów i Gigantów ze stali Don Murphy i Susana Montford pracują nad serialem The Exorcist Handbook. Bohaterem produkcji będzie mężczyzna, który zostaje egzorcystą tylko po to, by uratować ukochaną kobietę. Podobno Murphy'emu bardzo zależy na prawdziwości serialu, więc jako konsultanta zatrudnił jezuickiego egzorcystę.

Więcej o: