Nowi bohaterowie w piątej serii Czasu honoru

Do obsady piątej serii Czasu honoru, której akcja będzie rozgrywała się w powojennej Polsce, dołączyli kolejni aktorzy. Wśród nich znalazła się m.in. Magdalena Cielecka.

Cielecka zagra Adę Lewińską, dyrektor Departamentu V MBP, komunistkę, która zleci ujęcie wszystkich skoczków, którzy w czasie II wojny światowej zostali zrzuceni na terenie Polski.

Także Adam Woronowicz wcieli się w przeciwnika głównych bohaterów serialu, granych przez Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego oraz Antoniego Pawlickiego. Jego postać to pułkownik Wasilewski, wysoki funkcjonariusz UB, którego zadaniem będzie właśnie schwytanie wszystkich cichociemnych.

Jan Frycz zagra Kazimierza Korytowskiego, który po powrocie do Polski szuka żony i córki, czyli Heleny i Wandy. W Czasie honoru będzie można zobaczyć również kolejnego - po Macieju i Matyldzie - przedstawiciela aktorskiego klanu Damięckich. Grzegorzowi Damięckiemu (synowi Damiana Damięckiego i Barbary Borys-Damięckiej) powierzono rolę ''Bociana'' - oficera przybywającego z poufną misją ze Wschodu.

Piąta seria Czasu honoru zadebiutuje na antenie TVP jesienią. Widzowie w pierwszych scenach serialu zobaczą, jak potoczą się losy bohaterów na początku maja 1945 roku, a później będą śledzić ich historię w pierwszych latach po zakończeniu wojny.

Więcej o: