Nowa twarz Hannibala Lectera - czy były przeciwnik Bonda dorówna Hopkinsowi? [GŁOSUJ]

Większość ludzi, gdy słyszy słowa: Hannibal Lecter, przed oczyma od razu ma wizerunek Anthony'ego Hopkina, który za mistrzowsko zagraną rolę w Milczeniu owiec dostał Oscara. Teraz tego seryjnego mordercę w serialu telewizyjnym zagra Mads Mikkelsen.

Duński aktor dostał tytułową rolę w serialu Hannibal produkowanym na zlecenie amerykańskiej stacji NBC.

Mikkelsen, którego szeroka publiczność kojarzy z pewnością dzięki roli przeciwnika Jamesa Bonda w Casino Royale, niedawno został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora podczas festiwalu filmowego w Cannes. Nagrodę odebrał za kreację, którą stworzył w filmie The Hunt (oryginalny tytuł: Jagten).

Nie tylko ci dwaj...

Warto zauważyć, że Mikkelsen nie będzie dopiero drugim Hannibalem Lecterem.

Pięć lat przed premierą Milczenia owiec z 1991 roku powstał film Michaela Manna zatytułowany Manhunter (Łowca), w którym kanibala zagrał Szkot Brian Cox. Z powodu problemów związanych z prawami autorskimi, nazwisko bohatera musiało jednak w tym przypadku zostać zmienione - postać nazywa się Lecktor.

Zobacz wideo

W 2007 roku miał premierę film Hannibal. Po drugiej stronie maski. To prequel, opowiadający historię tego, w jaki sposób Lecter staje się seryjnym mordercą. Tym razem tytułową rolę powierzono francuskiemu aktorowi Gaspardowi Ullielowi.

Zobacz wideo

Sam Anthony Hopkins wcielił się trzykrotnie w rolę Lectera - nie tylko w Milczeniu owiec, ale także w pełnometrażowym Hannibalu z 2001 roku, w którym partnerowała mu Julianne Moore, a także w Czerwonym smoku z 2002 roku, w którym u jego boku wystąpił Edward Norton.

Hannibal z TV

Projekt NBC jest inspirowany powieścią Thomasa Harrisa zatytułowaną Czerwony smok. Premiera jest przewidziana na początek przyszłego roku, zamówionych zostało 13 odcinków. Mikkelsen dołączył do wcześniej zatrudnionego przez producentów serialu Hugh Dancy'ego, który ma wcielić się w Hannibalu w profilera FBI Willa Grahama.

Produkcja ma skupić się na związku między tą dwójką bohaterów. Za serial odpowiada m.in. Bryan Fuller, który ma na koncie takie seriale jak Gdzie pachną stokrotki i Herosi. W gronie producentów wykonawczych znalazło się również miejsce dla Marthy De Laurentis, która pracowała przy trzech filmach opowiadających historię kanibala (Hannibal, Czerwony smok i Hannibal. Po drugiej stronie maski).

Czy Mads Mikkelsen ma szansę na stworzenie tak dobrej kreacji jak Hopkins w Milczeniu owiec? Zagłosujcie w sondzie pod tekstem.

ZOBACZ TEŻ:

Hannibal Lecter powraca - poznaj jego historię

Czy Mads Mikkelsen ma szansę dorównać Anthony'emu Hopkinsowi jako Hannibal?
Więcej o: