Ania z Zielonego Wzgórza - będzie nowy serial

Rudowłosa Ania Shirley ma już ponad 100 lat, ale wnuczka Lucy Maud Montgomery uważa, że jej historia może i dziś odnieść sukces jako serial młodzieżowy. Dlatego chce zrobić nową wersję Ani z Zielonego Wzgórza.

Ania z Zielonego Wzgórza zadebiutowała w 1908 roku i od tamtej pory na świecie sprzedało się ponad 50 milionów egzemplarzy tej książki. Powstały także filmy, seriale, kreskówki, musicale...

Chyba najbardziej znaną twarzą Ani jest Megan Follows, która zagrała ją w cyklu filmów telewizyjnych (po raz pierwszy wcieliła się w nią w 1985 roku). Zarówno Ania z Zielonego Wzgórza jak i kontynuacja (Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje z 1987 roku) były najchętniej oglądanymi programami w historii kanadyjskiej telewizji CBC. W 2000 roku powstał jeszcze trzeci film z serii, który jednak nie spotkał się z tak dobrym przyjęciem, m.in. dlatego, że scenariusz nie nawiązywał do cyklu książek Lucy Maud Montgomery: Gilbert walczył na froncie I wojny światowej, a Ania była sanitariuszką (w książce w kanadyjskiej armii służyły ich dzieci).

 

Teraz, dziesięć lat od debiutu ostatniej produkcji poświęconej Ani Shirley (serialu animowanego), pojawiła się szansa na nowy projekt. Kate Macdonald Butler, wnuczka Lucy Maud Montgomery, która od kilkunastu lat walczyła z Sullivan Entertainment o prawa autorskie do Ani z Zielonego Wzgórza, razem z niezależną firmą produkcyjną Breakthrough Entertainment zamierza zrealizować nowy 13-odcinkowy serial o najsłynniejszej rudowłosej fikcyjnej mieszkance Wyspy Księcia Edwarda.

Zdjęcia do produkcji mają się rozpocząć latem przyszłego roku i - jak zapowiada Butler - ma to być serial dramatyczny, który będzie dostosowany do gustu współczesnych widzów. - Naszym celem jest stworzenie nowej Ani na współczesne czasy i pokazanie jest z bardziej ''globalnej perspektywy'' - zapowiada producentka Joan Lambur.

Co to oznacza, dowiemy się najprawdopodobniej za kilkanaście miesięcy. Data premiery nie jest jeszcze ustalona.

Więcej o: