Gra o tron - HBO usuwa odcinek z Bushem z sieci, wstrzymuje wysyłki DVD

Po tym, jak wybuchła afera wokół sztucznej głowy byłego prezydenta USA zatkniętej na pal w jednym z odcinków Gry o tron, twórcy i stacja HBO przeprosiły. Teraz odcinek znika z sieci w USA, nie można też kupić pierwszej serii na DVD.

Przedstawiciele amerykańskiego kanału  HBO wydali oświadczenie, z którego wynika, że wstrzymali wysyłkę DVD i usunęli 10. odcinek pierwszej serii z platform cyfrowych. Zanim będzie można znów go zobaczyć, nastąpi montaż i wycięcie sceny, w której widać głowę skazańca przypominającą George'a W. Busha.

Gra o tronGra o tron Głowa George'a W. Busha w serialu Gra o tron /io9.com

Twórcy serialu David Benioff i D.B. Weiss wspomnieli o podobieństwie jednej z twarzy do George'a W. Busha w komentarzu, który został umieszczony w dodatkach do DVD z pierwszą serią. Kiedy sprawą zainteresowały się media, HBO w oficjalnej wiadomości do prasy nazwała taką sytuację ''nie do przyjęcia''. Także producenci przeprosili. - Używaliśmy wielu sztucznych części ciała w serialu: głów, rąk itp. Nie stać nas było na tworzenie wszystkich od początku, szczególnie w przypadku scen, w których pojawiało się ich wiele, dlatego wypożyczaliśmy je hurtowo. Gdy ta scena została już nakręcona, ktoś zwrócił uwagę, że jedna z głów przypomina George'a W. Busha - tłumaczyli.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj .

ZOBACZ TEŻ:

Gra o tron - obsada mogła wyglądać zupełnie inaczej!

Jak dobrze pamiętasz pierwszą serię Gry o Tron? [QUIZ]

Więcej o: