Wojciech Mann wraca do telewizji! Będzie abstrakcyjny humor

Wojciech Mann, który kilka miesięcy temu zniknął z TVP wraz z zakończeniem realizacji "Szansy na sukces", już jesienią wróci na antenę telewizyjnej Dwójki z autorskim programem rozrywkowym, w którym nie zabraknie abstrakcyjnego humoru. Powtórzy sukces kultowego już "Za chwilę dalszy ciąg programu"?

Nowy program Wojciecha Manna ma być zatytułowany "Kocham to, co lubię" - informuje portal Wirtualnemedia.pl . Na razie nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będzie wyglądał scenariusz, ale ma "prezentować abstrakcyjny humor" i pojawić się w ramówce TVP2 po wakacjach.

Kolejna szansa

Wojciech Mann ostatnio prowadził w TVP muzyczny program "Szansa na sukces", ale w marcu tego roku zrezygnował po 19 latach . - Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: "Już czas" i ja go posłuchałem - tłumaczył wtedy z charakterystycznym dla niego przymrużeniem oka. Wielu widzów oglądało ten program właśnie dla prowadzącego, więc jego decyzja poskutkowała zakończeniem realizacji "Szansy na sukces" . - Uważamy, że bez udziału Pana Wojciecha Manna jako prowadzącego, program traci rację bytu - uzasadniała dyrekcja TVP2.

Teraz Mann po raz kolejny będzie miał szansę na to, by przyciągnąć przed telewizory widzów.

 

Pan Doktór powróci?

"Kocham to, co lubię" nie będzie pierwszym programem telewizyjnym Manna, w którym ważnym elementem będą absurd i abstrakcja. Ten dziennikarz muzyczny jest znany widzom (oraz radiosłuchaczom - współpracuje z radiową Trójką) nie tylko dzięki "Szansie na sukces", ale także jako współautor m.in. programu satyrycznego "Za chwilę dalszy ciąg programu".

Razem z Krzysztofem Materną, Grzegorzem Wasowskim, Sławomirem Szczęśniakiem i Arkadiuszem Stegenką na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku Mann wystąpił w wielu skeczach, niektóre cykle zyskały wręcz status kultowych. To właśnie w ramach tej audycji wcielał się w "Gabinecie lekarskim" w Pan Doktóra, któremu partnerowała Siostra Irenka (w tej roli występował Materna). Innym bardzo popularnym wcieleniem Manna z tamtych czasów była Magda występująca w teleturnieju "Krąg obfitości" - była to parodia niezwykle popularnego wtedy "Koła fortuny".

"Za chwilę dalszy ciąg programu" czerpał z humoru znanego wielbicielom Kabaretu starszych panów czy "Latającego Cyrku Monty Pythona", bawił się skojarzeniami, był wypełniony słownymi grami. Cieszył się ogromną popularnością, utrzymał się na antenie przez pięć lat (od 1989 do 1994 roku). Czy w "Kocham to, co lubię" widzowie będą mogli spotkać Pana Doktóra i inne znajome postaci, przekonamy się jesienią . Ponieważ na razie nie ma informacji, by w projekt był zaangażowany któryś z dawnych współpracowników Wojciecha Manna, pewnie będzie musiał znaleźć inny patent na zauroczenie i rozbawienie widzów.

 
Więcej o: