TVP stawia na model amerykański. Z Lindą, "Czasem honoru" i "Szpiegami w Warszawie" [RAMÓWKA]

Ciąg dalszy "Czas honoru", serial o zakonnikach, kryminał z Bogusławem Lindą i koprodukcja TVP oraz BBC "Szpiedzy w Warszawie" - tak zapowiada się jesienna ramówka telewizji publicznej. Na ten ostatni tytuł trzeba będzie jednak poczekać. Do kiedy? Nie wiadomo. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

"Szpiedzy w Warszawie" to historyczny serial szpiegowski, którego akcja rozgrywa się m.in. w Warszawie, a w rolach głównych zobaczymy Davida Tennanta i Janet Montgomery ( więcej na ten temat tutaj >> ). Za produkcję odpowiadają TVP i BBC, to ekranizacja powieści Alana Fursta. Niestety, będzie można ją zobaczyć dopiero późną jesienią w telewizyjnej Jedynce - dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Fani opowieści rozgrywających się przed kilkudziesięciu laty będą mogli tymczasem od 2 września oglądać ostatnią serię "Czasu honoru". Telewizja Polska planuje także emisję m.in. "Paradoksu" i "Siły wyższej".

Co w Jedynce?

W październiku telewizja publiczna będzie świętować 60-lecie i można spodziewać się programów wspomnieniowych. Wcześniej jednak na antenie kanału pojawi się serial komediowo-obyczajowy "Siła wyższa".

 

TVP1 po raz kolejny sięga po tematykę religijną. "Ojciec Mateusz", którego głównym bohaterem jest ksiądz z zacięciem detektywistycznym, od lat jest bardzo popularny. Nie oznacza to, że sukces nowej produkcji jest pewny - w końcu "Siostrzyczki" z zakonnicami szybko znikły z ramówki.

Tym razem zderzą się światy mnichów i buddystów, a w rolach głównych wystąpią m.in. Piotr Fronczewski, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Piotr Grabowski i Krzysztof Dracz. "Siłę wyższą" będzie można oglądać od 2 września w niedziele o 20:20 .

Drugą nową produkcją w odcinkach będzie popołudniowa telenowela "Wszystko przed nami", do której scenariusz napisała Ilona Łepkowska ("M jak miłość").

Dwójka porządkuje seriale

W TVP2 najbardziej promowanym serialem jesieni jest kryminalny "Paradoks" z Bogusławem Lindą w roli inspektora, przeciw któremu toczy się wewnętrzne śledztwo. Oprócz Lindy w serialu występują m.in. Anna Grycewicz oraz Cezary Łukaszewicz. Pierwszy odcinek "Paradoksu" będzie można zobaczyć 6 września o 21:05 w ramach codziennego bloku.

Od poniedziałku do piątku od 19:00 przez trzy godziny widzowie będą mogli oglądać w Dwójce tylko seriale. To schemat, według którego już od wielu lat układają swoje ramówki choćby największe amerykańskie stacje telewizyjne (choć tam pasma zaczynają się zwykle godzinę później).

- Postanowiliśmy wzmocnić pasmo seriali, proponując widzom nowy, przejrzysty i uporządkowany ich układ - mówi dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński.

Tylko czy wśród propozycji serialowych znajdzie się kiedyś mniej obyczajowych telenowel, a więcej ambitnych scenariuszy?

Więcej o: