Komisarz Bogusław Linda. Wieczorem pierwszy odcinek [ZDJĘCIA]

W czwartek o godz. 21.05 Telewizja Polska w programie drugim wyemituje pierwszy odcinek serialu ?Paradoks? z Bogusławem Lindą w roli głównej. Niemal wszystkie zdjęcia do filmu powstały w Łodzi

"Paradoks" jest projektem łódzkiego Opus Filmu. Bohater "Paradoksu" to inspektor Komendy Głównej Policji Marek Kaszowski, którego gra Bogusław Linda. Do jego zespołu dołącza podkomisarz Joanna Majewska (Anna Grycewicz), funkcjonariuszka Biura Służby Wewnętrznej. Przy okazji badania spraw kryminalnych Majewska ma poprowadzić śledztwo związane z inspektorem. W nowym serialu Telewizji Polskiej zobaczymy około sześćdziesięciu aktorów związanych z Łodzią, m.in. Bronisława Wrocławskiego, Gabrielę Muskałę, Mariusza Jakusa czy Mariusza Ostrowskiego.

Zdecydowana większość zdjęć do serialu powstała w Łodzi. W plan filmowy zmieniły się m.in. Hotel Grand oraz Centrum Zdrowia Matki Polki. Komendę wybudowano w hali przy ul. Łąkowej. - Wszystkie zdjęcia aktorskie zostały zrealizowane w Łodzi. Jedynie wielkomiejskie plany, które posłużą za przebitki, będą pokazywać Warszawę - mówi Piotr Dzięcioł, prezes Opus Filmu.

"Paradoks" początkowo miał być filmem fabularnym, w którym Kaszowski opowiadałby historię swojego życia dziennikarzowi. - Ten pomysł we mnie umarł. Wrócił dzięki konkursowi na serial zorganizowanemu przez Telewizję Polską. I teraz, we współpracy z Gregiem Zglińskim, mamy szansę z każdego odcinka zrobić osobną małą fabułę - mówił Brejdygant "Gazecie". "Paradoks" pokonał 60 innych projektów, które brały udział w konkursie TVP.

 

Serial reżyserują dwaj zdolni reżyserzy młodego pokolenia - Greg Zgliński i Borys Lankosz. Obaj są absolwentami łódzkiej Szkoły Filmowej. Scenariusz napisał Igor Brejdygant, który wyreżyserował także jeden z 13 odcinków serialu. Autorem pierwszego odcinka jest Zgliński.

"Paradoks" nie jest pierwszym serialem, który został zrealizowany w Łodzi. Wcześniej powstał u nas emitowany przez TVP 1 "Komisarz Aleks", jednak na tym podobieństwa między produkcjami się kończą. Zauważalną różnicą jest sposób prezentacji miasta. Łódź była jednym z bohaterów "Komisarza Aleksa". W "Paradoksie" będzie inaczej.

- W serialu ani razu nie pojawiają się słowa takie jak "Łódź" czy "Warszawa". Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonym dużym mieście - wyjaśnia Piotr Dzięcioł.

Gwiazdą "Paradoksu" jest Bogusław Linda, aktor kojarzony przede wszystkim z filmami sensacyjnymi i kryminałami. Tym razem Linda wcieli się w postać opryskliwego i nieco tajemniczego inspektora. Partneruje mu Anna Grycewicz, która do tej pory pojawiała się na ekranie sporadycznie. Telewidzowie mogą ją pamiętać z serialu "Ojciec Mateusz".

W nowym serialu Telewizji Polskiej zobaczymy około sześćdziesięciu aktorów związanych z Łodzią, m.in. Bronisława Wrocławskiego, Gabrielę Muskałę, Mariusza Jakusa czy Mariusza Ostrowskiego.

- Łodzianie stanowią ponad 80 proc. ekipy pracującej nad serialem - podkreśla Piotr Dzięcioł. - To właśnie oni budują filmowy potencjał miasta.

Więcej o: